اراده سران قوا برای وقوع یک جهش بزرگ اقتصادی در کشور

16:07 - 03 مهر 1393
کد خبر: ۸۳۶۶
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: عبدالرضا رحمانی فضلی گفت : اراده و خواست سران قوا بر این است که شرایط را برای وقوع یک جهش بزرگ اقتصادی در کشور فراهم آورند.

: عبدالرضا رحمانی فضلی گفت : اراده و خواست سران قوا بر این است که شرایط را برای وقوع یک جهش بزرگ اقتصادی در کشور فراهم آورند.


به گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تقدیر از فرمانداران، بخشداران و شهرداران هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان که در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، تأکید کرد : وظیفه همه ما اینست که خالصانه و صادقانه و از سرخدمت و وظیفه و نه از سر منت گذاری و اعمال نظرات بر مبنای منافع فردی و حزبی کارها را به خوبی مدیریت و شرایط رضایتمندی مردم را در همه حوزه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی تأمین نماییم.
وزیر کشور ثبات و آرامش حاکم در کشور را به مثابه سکوی پرتابی دانست که با لطف خداوند به افق های دور دست و طراحی شده دست خواهیم یافت .


وزیرکشور با تشریح نقش سه عنصر اعتقادات دینی , رهبری و مردم درپیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به موفقیت های دولت تدبیرو امید درداخل و صحنه بین المللی اشاره کرد و گفت : در موقعیت حساس بین المللی قرارگرفته ایم و باید از این موضع به نفع انقلاب و اسلام نهایت بهره را ببریم .
وزیر کشور ، رهبری داعیانه امام راحل و مجاهدت های مردم را کلید رمز پیروزی و مقاومت جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان برشمرد و گفت : اعتقادات دینی به عنوان اساس حرکت در نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و هر کس که بخواهد به هر یک از عناصر نظام لطمه وارد سازد و یا در صدد کم رنگ کردن آن باشد یقینا به اصالت و حرکت انقلابی ضربه زده است.


وی افزود : شرایط حاکم در کشور و تصمیمات مدبرانه مقام معظم رهبری همه نشان دهنده راه درست ولایت و رهبری دینی برای هدایت جامعه است و همه باید دعاگو و شاکر بوده و در جهت تقویت آن بکوشیم .
رحمانی فضلی افزود: حوادثی که طی این چند سال درکشور اتفاق افتاد و تصمیماتی که رهبری درقبال آنها اتخاذ کرد همه نشانگر راه درست ولایت و رهبری برای هدایت جامعه است .


وزیر کشور اساس و قدرت ملی را در عینت بخشی بر اساس اراده ملت عنوان نمود گفت : ملت ایران همواره ثابت نموده اند که در شرایط مختلف در ارزش های دینی خود ثابت قدم بوده اند و این مردم هستند که اقتدار و مقاومت و ایستادگی را معنا می نمایند .


رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه هیچ اقدامی در کشور بدون حضور و مشارکت اصلی مردم به و قوع نخواهد رسید گفت :‌ شما به عنوان وارثین و کسانی که مدیون خون شهدا هستید باید شرایط این مسیر را عاقلانه ، واقع بینانه و صمیمانه فراهم نمایید زیرا در صورت تحقق آن ، به راحتی می توان به یک جهش بزرگ اقتصادی در کشور دست یافت .

وی با اشاره وقوع تحولات بزرگ منطقه ای و بین المللی در جهان ابراز امیدواری نمود و گفت : اجماع و اتفاق بین المللی برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران فرو ریخته است و امروز اختلافات حاکم میان ابر قدرت های جهان شرایط خوبی را برای ورود ایران در عرصه های بین المللی و رسیدن به اهداف مورد نظر فراهم ساخته است .


وزیر کشور بیان داشت :‌باید در شکل گیری تحولات منطقه ای و بین المللی نقش آفرینی کنیم زیرا که اگر کوتاه آمده و منفعل و ناتوان عمل نماییم به کشوری تحت سلطه بدل خواهیم شد .
وی ادامه داد : اراده و تدبیر دولت یازدهم بر این است که با توکل به خداوند متعال ، تداعی ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تکیه بر آرای مردم و رضایتمندی آنان بتوانیم با صلابت در عرصه سیاست خارجی ، اهداف و سیاست های پیش بینی شده را به اجرا در آوریم .


وزیر کشور در پایان ، برگزاری این نشست ها را عاملی جهت ایجاد همدلی و انسجام بیشتر میان مردم و مسئولین استانی برشمرد و اظهار امیدواری نمود که این گونه اقدامات بتواند الگویی خوب برای سایر استان باشد و خروجی اینگونه نشست ها موجبات همدلی ، انسجام ، هدف واحد و انگیزه بیشتر را برای همه فراهم سازد .

مراسم تجلیل از فرمانداران ، بخشداران و شهرداران استان خوزستان دردوران دفاع مقدس امروز پنج شنبه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور , استاندار خوزستان , نماینده ولی فقیه , نمایندگان استان خوزستان درمجلس خبرگان رهبری , نمایندگان مردم خوزستان درمجلس شورای اسلامی و جمعی از خانواده های شهدا در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار گردید.
در پایان این بزرگداشت از فرمانداران , بخشداران و شهرداران استان خوزستان دردوران دفاع مقدس و جمعی از خانواده های شهدا با حضور وزیرکشور با اهدا لوح تقدیرقدردانی بعمل آمد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *