رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اجرای «طرح خودکنترلی‌ و خوداظهاری‌ بهداشتی در اصناف» از نیمه دوم مهر

14:33 - 03 مهر 1393
کد خبر: ۸۳۵۹
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اجرای طرح خودکنترلی‌ و خوداظهاری‌ بهداشتی در اصناف از نیمه دوم مهر خبر داد.

: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اجرای طرح خودکنترلی‌ و خوداظهاری‌ بهداشتی در اصناف از نیمه دوم مهر خبر داد و گفت: این طرح در راستای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مطرح شده است و اجرایی می شود.

سیدرضا غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره خودکنترلی‌ها و خوداظهاری‌های بهداشتی در اصناف اظهار کرد: براساس قانون برنامه پنجم توسعه، خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی اصناف سال 90 در حال پایان است و باید دور جدید اجرایاین اقدام در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که هفته گذشته جلسات کارشناسی در اتاق اصناف برگزار شد، افزود: در حقیقت برپایی جلسات کارشناسی تا دستیابی به هدف ادامه خواهد یافت.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از آغاز طرح خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی اصناف از نیمه دوم مهر خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی در یکی از اصناف اجرایی خواهد شد.

غلامی در ادامه با بیان این مطلب که طرح مورد نظر در راستای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مطرح شده است، گفت:  بر مبنای دستورالعمل‌ها و دستور کارها، متصدیان و مدیران مراکز مربوطه باید هر 6 ماه یک بار اظهارنامه بهداشتی را پر کرده و آن به مرکز بهداشت مربوطه اعلام کند.

وی در خاتمه با بیان این مطلب که وزارت بهداشت نیز علاوه بر نظارت حاکمیتی، ممیزی خارجی را انجام می‌دهد، افزود:  در صورتی که تطبیق‌های انجام شده درست باشد، اظهارنامه مرکز مربوطه مورد قبول قرار می‌گیرد و وضعیت آن در سیستم ثبت می‌شود و در صورت انطباق نیافتن نیز برخورد قانونی لازم  با مختخلفان صورت می‌گیرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *