عربستان، امارات و قطر حامیان مالی داعش/ وحدت مسلمانان باعث نابودی داعش می‌شود

13:35 - 22 تير 1393
کد خبر: ۸۳۲
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با بیان اینکه شکل گیری داعش حربه مثلث سه گانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان است، امارات، قطر و عربستان را حامیان مالی اصلی این گروهک تروریستی معرفی کرد.

: سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه با بیان اینکه شکل گیری داعش حربه مثلث سه گانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان است، امارات، قطر و عربستان را حامیان مالی اصلی این گروهک تروریستی معرفی کرد.

حمیدرضا آصفی در گفتگو با خبرنگار سیاسی میزان، ارزیابی خود را از اقدامات و جنایات گروهک تروریستی داعش اینگونه بیان کرد: این گروهک از سوی 3 ظلع آمریکا، عربستان  و اسراییل تشکیل شده  و در واقع به عنوان یک سازوکار نظامی و سیاسی جهت تأثیرگذاری بر تحولات خاورمیانه ظهور یافته است.

سعوی‌ها از دست پرورده تروریست خود در هراسند

وی ادامه داد: البته تصور می کنم که خود سعودی ها هم تصور نمی کردند که روزی گروهک دست آموز خودشان برای عربستان مشکل تراشی کند. در حال حاضر به راحتی می توان از رفتارهای مقامات سعودی در ارتباط این گروهک تروریستی متوجه شد که آن‌ها هم از داعش ترسیده و در هراسند.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در امارات تصریح کرد: نکته ای که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه تشکیل هسته اولیه داعش است، با نگاهی گذرا به عقبه گروهک داعش می‌توان به سادگی متوجه شد که این گروهک در یک طراحی با قدمتی چندساله و بسیار زیرکانه صورت پذیرفته است و هدفی جز ضربه زدن به جهان اسلام ندارد.

داعش جریانی ضد تشییع و تسنن است

وی افزود: عملکرد وحشیانه گروهک تروریستی داعش در هفته های اخیر به همگان ثابت کرد برای آن‌ها کشتن شیعه و سنی فرقی نمی‌کند، چرا که این گروهک در ابتدا با شعار مقابله با تشیع وارد عرصه نبرد شد، اما در عمل ثابت کرد که ضد اسلام، یعنی هم ضد شیعیان و هم ضد اهل تسنن است.

آصفی با بیان اینکه متاسفانه عملکرد گروهک تروریستی داعش باعث وهن جهان اسلام شده است، عنوان کرد: داعش با کشتار مردم بی دفاع و مخصوصاً زنان و کودکان آبروی اسلام را برده است، البته نباید از این نکته غافل شد که تمامی رفتارهای داعش تحت لوای اعمال اسلامی از طریق رسانه های غربی به صورت حرفه ای پوشش خبری داده می شود.

داعش با ذات اسلام مشکل دارد

وی یادآور شد: گروهی که با تشیع مخالف باشد، طبیعتا نباید رفتار و اعمال خلاف اسلام انجام دهد، عملکرد اعضای این گروهک در رابطه با فتوای جهاد نکاح، نکاح با محارم، اعدام‌های دست جمعی و بی‌دلیل و ... کاملا مشخص کرد که مخالفت آنها در واقع با ذات اسلام است و موضوعات دیگری که مطرح می شود بهانه ای بیش نیست.

سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در رابطه با کشورهایی که به گروهک تروریستی داعش کمک‌های مادی و معنوی می‌کنند، گفت: با توجه به شواهد و مدارک موجود، قطر و امارات به طور جدی به این گروهک تروریستی کمک مالی می‌کنند. عربستان هم به عنوان کشور اصلی، در همه سطوح اقدام به کمک به این گروهک می‌کند.

فتنه داعش در صدد از بین بردن اسلام است

آصفی با تاکید بر اینکه در فتنه ای که از سوی داعش برپا شده جهان اسلام و مخصوصا اهل تسنن باید هوشیار باشند، خاطر نشان کرد:  این فتنه دارای عمق و ابعاد گسترده‌ای است و هدفی جز از بین بردن اسلام در سر ندارند، البته واقعیت این‌است که به هر حال اینها با سواستفاده از نیات پاک مسلمانان ساده در صدد تبلیغات و وارونه نشان دادن اهداف ناصحیح‌شان هستند.

وحدت کشورهای اسلام باعث ازبین رفتن داعش خواهد شد

سخنگوی پیشین وزارت خارجه گفت:  آگاهی بخشی به مسلمانان در خصوص اهداف شوم و ضد اسلامی داعش می‌تواند به ضعیف شدن این جریان انحرافی در اسلام کمک شایانی کند. البته این فتنه آمریکایی - صهیونیستی نیز با وحدت مسلمانان و درایت دولتمردان کشورهای اسلامی به طور کامل از بین می‌رود.

..............................
گفتگو: علی پیرعلی


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *