دفتر یادبود قربانیان فاجعه منا در سفارت ایران در "پاکستان" گشوده شد

۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۰:۰۱
کد خبر: ۸۲۱۶۸
خبرگزاری میزان - دفتر یادبود قربانیان فاجعه تلخ و غم انگیز منا، در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت "پاکستان"، همزمان با سایر سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان گشوده شد.
دفتر یادبود قربانیان فاجعه منا در سفارت ایران در
به گزارش گروه فضای مجازی ؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد، طی امروز(چهارشنبه) و فردا میزبان دیپلمات ها، مسوولان و افرادی خواهد بود که برای ابراز همدردی با ایرانیان و تمام کشورهایی که اتباع آن در فاجعه منا جان خود را از دست دادند و ادای احترام به قربانیان، به این سفارت مراجعه خواهند کرد.
امضای این دفتر یادبود، علاوه بر اینکه ادای احترام به حجاج جان باخته در فاجعه منا به ویژه حجاج ایرانی و ابراز همدردی با هموطنان و اعضای خانواده های آنان است، مهر تاییدی بر سند بی تدبیری و بی مسوولیتی آل سعود در حفظ جان زائران خانه امن الهی، محسوب می شود.
این اقدام بین المللی، نه تنها ادای احترام جهانیان به قربانیات فاجعه منا، بلکه یک موج جهانی برای محکوم کردن بی کفایتی، سوء مدیریت و بی مسوولیتی رژیم عربستان در اداراه حرمین شریفین و برگزاری مراسم حج محسوب می شود.
پاکستان نیز یکی از کشورهایی است که تعداد نسبتا زیادی از شهروندان آن در فاجعه منا جان باختند. شمار جان باختگان پاکستانی تا کنون بیش از 40 نفر اعلام شده و دهها نفر دیگر از اتباع این کشور در میان مفقودین هستند.
روز پنجشنبه هفته گذشته، زمانی که حجاج به سمت محل برگزاری مراسم رمی جمرات در سرزمین منا در حرکت بودند، به دلیل بی تدبیری رژیم عربستان، هزارن نفر از آنان کشته، مفقود و مصدوم شدند که شمار جان باختگان ایرانی این فاجعه ان ایرانی تاکنون حدود 240 نفر اعلام شده است.
/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *