باید نشان دهیم تحریم ها بی تأثیر است تا در عرصه مذاکرات موفق شویم

15:46 - 01 مهر 1393
کد خبر: ۸۱۴۶
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس مجموعه تخصص و تجربه را در کنار هم قرار داده بود، گفت: الگوبرداری از دفاع مقدس می تواند ما را از رکود اقتصادی خارج کند.

: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس مجموعه تخصص و تجربه را در کنار هم قرار داده بود، گفت: الگوبرداری از دفاع مقدس می تواند ما را از رکود اقتصادی خارج کند.

به گزارش ، محسن رضایی در همایش نقش اصناف در دفاع مقدس افزود: جنگ کنونی دشمن با جمهوری اسلامی ایران جنگ اقتصادی است.

 رضایی با بیان اینکه اصناف بیش از گذشته می تواند به مردم و دولت خدمت کنند، افزود: باید رابطه متقابلی میان اصناف و دولت به وجود بیاید.

وی با اشاره به اینکه اصناف می توانند در حوزه کنترل قیمت ها نقش مؤثری داشته باشند، گفت: اصناف می توانند در ایجاد انگیزش افزایش تولید و افزایش اشتغال کمک به دولت بدهند.

رضایی افزود: اصناف می توانند با شناسایی و معرفی گره های اقتصادی به دولت در مسیر خروج از رکورد کمک کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین گفت: اصناف نقش مؤثری در موفقیت های هشت سال دفاع مقدس داشتند.

وی افزود: در سالهای آخر جنگ که ناچار به تولید تسلیهات جنگی و مهمات در داخل کشور شدیم نقش بخش خصوصی و اصناف کشور بزرگ و تعیین کننده بود.

محسن رضایی گفت: جهاد ادامه دارد و اکنون جبهه های نظامی به جبهه اقتصادی تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه اکنون در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم تصریح کرد: اکنون اصناف خود رزمنده اند و باید با یک نگاه جهادی به تولید، واردات و صادرات فرهنگ جهادی را در عمل نشان دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید نشان دهیم که تحریم ها بی تأثیر است تا بتوانیم در عرصه مذاکرات موفق شویم.

وی افزود: سرنوشت مذاکرات از پیشرفتهای اقتصادی عبور می کند و در این عرصه اصناف نقش مهمی دارند.

رضایی با اشاره به اینکه دولت نیز باید با حمایت ها و مکانیزم های حمایتی از اصناف زمینه های حضور این قشر را در اقتصاد پررنگ کند گفت: با دخالت دولت در عرصه قیمت گذاری و بازار مخالفم.

وی تأکید کرد: در برخی اوقات اختیار دادن به اصناف موجب تسهیل کنترل قیمت ها می شود و دولت باید در این زمینه فعال شود.

محسن رضایی همچنین با اشاره به اینکه اقتدار هر کشوری پشتوانه امنیت و پیشرفت است، گفت: هم صلح و هم آرامش ما در گرو اقتدار ماست.

وی با تأکید بر اینکه اکنون ایران مقتدرترین کشور منطقه است، افزود: اکنون مهمترین عنصری که خارج از ایران در تداوم صلح و آرامش مؤثر است اقتدار ایران اسلامی است.

رضایی ایران را با ثبات ترین کشور منطقه دانست و گفت: هیچ کشوری نیست که بدون اتکا به کشورها و استکبار غرب حقوق بین المللی خود را ایفا کند.

وی تصریح کرد: ما به پشتوانه خون شهدا این کار را کردیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *