تسویه بدهی شرکت ملی نفت به سازندگان تجهیزات نفتی/ صادرات تجهیزات صنعت نفت به ترکمنستان

12:53 - 22 تير 1393
کد خبر: ۸۱۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: دبیر انجمن سازندگان صنعت نفت ایران از صادرات تجهیزات صنعت نفت به ترکمنستان خبر داد و گفت: مقرر شده است همزمان با واردات گاز از ترکمستان تجهیزات صنعت نفت ایران نیز به این کشور صادر شود.

: دبیر انجمن سازندگان صنعت نفت ایران از صادرات تجهیزات صنعت نفت به ترکمنستان خبر داد و گفت: مقرر شده است همزمان با واردات گاز از ترکمستان تجهیزات صنعت نفت ایران نیز به این کشور صادر شود.

سعید آهنگران در گفت‌وگو با میزان، سیاست زنگنه در بحث حمایت از سازندگان تجهیزات نفتی را در کشور مثبت ارزیابی کرد و گفت: به منظور تامین منافع سازندگان تجهیزات نقتی وزیر نفت دستور تطابق قراردادهای نفتی داخلی و خارجی را صادر کرده است که به زودی اجرایی می شود.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اصلاح قراردادهای داخلی نیز تصریح کرد: در صورتی که قراردادهای داخلی اصلاح شود شرکت های داخلی در یک رقابت سالم قرار می گیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قراردادهای کنونی بین بخش خصوصی و کارفرمایان صنعت نفت محدودیت‌های شدیدی برای سازندگان تجهیزات نفت بوجود آورده زیرا تهیه مواد اولیه برای ساخت تجهیزات ۵۰ درصد هزینه دارد که شرکت کارفرما تنها ۲۵ درصد هزینه را می‌پردازد و ۲۵ درصد باقیمانده را تولید کننده مجبور است از سرمایه خودش هزینه کند که با وجود نرخ بالای بهره بانکی امکان تولید با مشکل مواجه می‌شود.

دبیر انجمن سازندگان صنعت نفت از تسویه بدهی شرکت ملی نفت به سازندگان تجهیزات نفتی خبرداد و افزود: بر اساس بدهی شرکت ملی نفت به سازندگان تجهیزات نفتی تا پایان تابستان سال جاری پرداخت می شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *