رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ایران در مذاکرات از حق خود کوتاه نمی‌آید/ بهترین واکنش مقابل تحریم‌های ظالمانه مقاومت است

13:56 - 01 مهر 1393
کد خبر: ۸۱۲۱
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ایران در جریان مذاکرات از حقوق خود کوتاه نمی آید، بهترین واکنش در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا و غرب را مقاومت و ایستادگی دانست.

: سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ایران در جریان مذاکرات از حقوق خود کوتاه نمی آید، بهترین واکنش در برابر تحریم های ظالمانه آمریکا و غرب را مقاومت و ایستادگی دانست.

به گزارش گروه سیاسی ، محمدباقر نوبخت در مراسم جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه استقلال کرمانشاه، اظهار کرد: با سفر رئیس جمهور به آمریکا ، مذاکرات ایران با گروه ۱ + ۵ رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد.

وی افزود:در نیویورک که یک طرف ایران اسلامی و طرف دیگر هم ، شش قدرت دنیا حضور دارند ، تلاشها بر آن است تا توافقی جامعی حاصل شود هر چند طرف مقابل ایران با زیاده خواهی های خود شرایط مذاکره را سخت کرده است.

نوبخت با بیان اینکه ایران قابلیت تولید 4 میلیون بشکه نفت در روز را دارد ، گفت : دشمنان و طرفین مذاکره می گویند ؛ ایران تنها حق فروش یک میلیون بشکه نفت در روز را دارد که این خود نوعی تحریم ظالمانه علیه کشورمان به حساب می آید.

معاون برنامه ریزی رئیس جمهور افزود : چنین تحریم هایی باعث شده دولت از لحاظ مالی با کمبود مواجه شود و آنگونه که باید نتواند پروژه های کلان و اثرگذار را که تعدادشان در کشور و همچنین استان کرمانشاه کم هم نیست ، تکمیل کرده ، در موقع مناسب ، به بهره برداری برساند .

وی تاکید کرد : درمذاکرات با گروه 1 + 5 ، تحت هیچ شرایطی از مواضع بر حقمان کوتاه نمی آییم و مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و تحریم های ناجوانمردانه را تنها راه پیروزی و موفقیت دانسته و بر آن پافشاری می کنیم.

نوبخت همچنین به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و با گرامیداشت مقام شامخ شهیدان ، یادآور شد : درسال 1365 همزمان با دوران پرافتخار دفاع مقدس ، به عنوان دبیر فیزیک در همین دبیرستان تدریس کرده ام و خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از این دبیرستان دارم .

وی پس از این خاطره با اعلام 4 برابر شدن بودجه آموزش و پرورش گفت : برخلاف میل باطنی ، با وزیر آموزش و پرورش مبنی بر افزایش حقوق فرهنگیان ، آن هم به ‌دلیل کمبود بودجه مخالفت می‌کنیم چرا که برای پرداخت حداقل حقوق فرهنگیان با مشکل روبرو هستیم .

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان با ما به شکل دیگری دشمنی می کنند ، گفت : تنها شکل بغض ورزی های آنان ، آن هم به سمت اعمال تحریمهای ظالمانه تغییر یافته که مقاومت ما در برابر این تحریمها ، بهترین عکس العمل ممکن است .


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *