رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح: خلیج فارس قلب جهان اسلام است

۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶:۴۴
کد خبر: ۸۱۰۷۱۴
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس گفت: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته‌ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.
- بنا به اعلام روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم مجید فخری در نمایشگاه روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف ارائه دستاورد‌ها مطالعات و طرح‌های انجام شده با موضوع خلیج فارس در حوزه‌های گوناگون برگزار شده است.

رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح افزود: خلیج فارس قلب جهان اسلام است و این نکته‌ای است که با توجه به جغرافیای تاریخ این منطقه، باید آن را مد نظر داشت.

وی ادامه داد: خلیج فارس، از جنبه‌های مختلف دارای اهمیت راهبردی است که ویژگی‌های ژئوپلیتیک، اقتصاد، ذخایر عظیم نفت و گاز و همچنین ویژگی فرهنگی و انسانی منطقه را در طول تاریخ مورد توجه کشور‌های استعمارگر قرار داده است.

رئیس سازمان جغرافیای نیرو‌های مسلح با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش اقوام مختلف در دفاع مقدس گفت: اقوام و پیروان ادیان مختلف در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور حضور داشته اند تا امروز همچنان این کشور مستقل و مقتدر باقی بماند؛ و امروز نیز یاد همه مدافعان خلیج فارس، آن‌هایی که با قلم، سلاح، فکر و احساساتشان مدافع این آب و خاک هستند را گرامی می‌داریم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *