شروع ناامید کننده «لامینور» مهرجویی در سه روز نخست اکران

10:04 - 11 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۱۰۶۵۴
فیلم سینمایی «لامینور» آخرین ساخته داریوش مهرجویی در سه روز نخست اکران خود در سینما‌های سراسر کشور صرفا موفق به فروشی معادل ۳۰۰ میلیون تومان شد، رقمی که بدون شک برای این فیلم سینمایی شکستی سنگین محسوب می‌شود.

- فیلم سینمایی «لامینور» آخرین ساخته داریوش مهرجویی در سه روز نخست اکران خود در سینما‌های سراسر کشور صرفا موفق به فروشی معادل ۳۰۰ میلیون تومان شد، رقمی که بدون شک برای این فیلم سینمایی شکستی سنگین محسوب می‌شود.

فیلم سینمایی «لامینور» ساخته داریوش مهرجویی یکی از سه فیلم اکران عید فطر سال جاری بود، آثاری که امید می رفت سینما را از وضعیت بد کنونی خارج کنند اما انگار این وضعیت حتی بدتر از گذشته شده است، لامینور مهرجویی با وجود تعداد زیادی از بازیگران مطرح سینما سیصد میلیون تومان را در افتتاحیه تجربه کرده است. 

این فروش اندک برای فیلم لامینور در حالی رقم می‌خورد که این فیلم تا امروز ۱۹۵ سالن سینما و ۸۱۷ سانس در اختیار داشته است. رقم فوق نشان می‌دهد که فیلم مهرجویی با وجود افزایش چشمگیر بلیت سینما‌ها صرفا موفق به فروش ۱۰۰۰ بلیت شده است.  

نخستین تصویر علی نصیریان به همراه جزئیات تازه از فیلم «لامینور» - پایگاه  خبری فیلم۲۴ | آخرین اخبار سینما و تلویزیون

شکست لامینور در گیشه در حالی رخ می دهد که طی سالهای گذشته فیلم های مهرجویی این مسیر را تجربه کرده است، این کارگردان سینما با وجود کارنامه درخشانش طی سالهای گذشته اثری درخشان و تاثیرگذار را به مخاطب ارائه نداده و عدم استقبال از فیلم جدید مهرجویی هم اتفاق تازه ای نیست. 

لامینور داریوش مهرجویی نسبت به سایر آثارش حواشی بیشتری داشت، حواشی که از انتشار یک ویدیو آغاز شد و در انتها با انتشار یک ویدئو دیگر و اعلام وجود یک سوء تفاهم بزرگ به پایان رسید تا مهرجویی بار دیگر راهی چرخه اکران در سینماهای کشور شود. 

مهرجویی بعد از فیلم اشباح  پس از ۶ سال با لامینور به فیلمسازی روی آورد. مهرجویی در این فیلم پس از ۴۰ سال با علی نصیریان و عزت‌الله رمضانی‌فر همکاری کرده‌است. علی نصیریان، عزت‌الله رمضانی فر، علی مصفا، سیامک انصاری، پردیس احمدیه، مهرداد صدیقیان، کاوه آفاق و رضا داوودنژاد بازیگران اصلی لامینور هستند. 

شروع ناامید کننده «لامینور» مهرجویی در اکران افتتاحیه////////////////////////یکشنبه

این فیلم متقاضی شرکت در سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر نشد و بعد از جشنواره اعلام شد در اکران نوروز ۱۳۹۹ روی پرده می‌رود و در اسفند ۹۸ پروانه نمایش دریافت کرد. اما شیوع ویروس کووید ۱۹ باعث شد فروردین ۹۹ در ایران قرنطینه اعلام شود و سالن‌های سینما تعطیل و اکران لا مینور هم به تعویق افتاد.

در اسفند ۱۴۰۰ با صادر نشدن پروانه نمایش جدید برای فیلم از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم، این فیلم به شکل رسمی از ترکیب اکران نوروز ۱۴۰۱ خارج شد و تلاش‌های تهیه‌کننده و بیانیه صنف‌های سینمایی برای نمایش عمومی آخرین ساخته آقای مهرجویی بی‌اثر ماند تا فیلم راهی اکران عید فطر سال جاری شود. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *