صد قلم داروی جدید تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت

۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷:۱۰
کد خبر: ۸۱۰۶۴۹
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

- به گزارش پایگاه خبری بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته اند که ۴۶۰ قلم از آن‌ها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه‌ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه‌های پرداخت از جیب مردم شد. چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه‌ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های بعمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز سازمان‌های بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این دارو‌ها با پوشش کامل بیمه‌ای در سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این دارو‌ها افزایش یافت.

وی اظهار داشت: از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰% و در بخش سرپایی ۳۰% را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰% در بخش بستری و ۷۰% در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

این مقام مسئول افزود: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، صد قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال جاری به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

ناصحی گفت: امیدواریم با تامین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه‌ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه‌های سلامت باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *