۵۵۰ فلسطینی محکوم به حبس ابد در زندان‌های رژیم صهیونیستی

13:51 - 09 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۱۰۵۱۴
تعداد زندانیان فلسطینی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی حبس ابد را سپری می‌کنند به ۵۵۰ نفر افزایش یافته است.

- مرکز مطالعات اسرای فلسطینی، می‎گوید پس از آنکه دادگاه رژیم صهیونیستی چند روز قبل «خلیل دویکات»، زندانی فلسطینی را به حبس ابد محکوم کرد، تعداد زندانیان فلسطینی که در زندان‌های رژیم صهیونیستی حبس ابد را سپری می‌کنند، به ۵۵۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش «میدل ایست مانیتور»، دادگاه منطقه‌ای رژیم صهیونیستی، «دویکات» ۴۶ ساله اهل روستایی در نزدیکی نابلس را به حبس ابد و ۲۵۸ هزار شِکِل (۷۸ هزار دلار) جریمه نقدی محکوم کرد.

«دویکات» در ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ بازداشت شد و بیش از یک ماه به دلیل اتهام ادعایی قتل، مورد بازجویی قرار گرفت.

نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز در نوامبر ۲۰۲۰ خانه دو طبقه وی را تخریب و شش دختر و همسرش را بی خانمان و آواره کردند.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین همچنین می‎گوید که حکم حبس ابد به معنای ۹۹ سال زندان است.

همچنین تعداد اسرای فلسطینی که رژیم صهیونیستی بدون محاکمه آن‌ها را در بازداشت نگه داشته به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته رسیده است.

بر اساس داده‌های سرویس زندان رژیم صهیونیستی که «هاآرتص» به آن‌ها دسترسی پیدا کرده، حدود ۵۷۹ فلسطینی در بازداشت اداری نگهداری می‌شوند.

این بالاترین رقم از سال ۲۰۱۶ است، که بر اساس گزارش‌ها ۶۱۰ فلسطینی بدون محاکمه در بازداشت نگه داشته شده بودند.

«بت‌سلم»، یک سازمان حقوق بشری مستقر در قدس اشغالی، می‎گوید که بازداشت اداری به معنای حبس بدون محاکمه یا اتهام با ادعای اینکه شخصی قصد ارتکاب جرمی در آینده را دارد، است.

سخنگوی «بت‌سلم»، می‎گوید «این اقدامی ظالمانه است که رژیم اسرائیل به طور گسترده و غیرقانونی از آن استفاده می‌کند.»ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *