ملخ‌های صحرایی وارد کشور شده‌اند؟

12:15 - 06 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۹۶۹
مدیر کل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: به دلیل تغییر شرایط آب‌وهوایی احتمال حمله ملخ‌ها به کشور منتفی شده است.

_ ایسنا نوشت: سعید معین، در پاسخ به این سوال که آیا ملخ‌های صحرایی بر اساس پیش بینی‌های ماه‌های گذشته وارد کشور شده‌اند یا خیر؟ گفت: سازمان هواشناسی جهانی ماه‌های قبل بارندگی‌هایی را در شبه جزیره عربستان پیش بینی کرد، ولی وضعیت آب‌وهوایی در اسفندماه و ماه مارس عوض شد و این پیش بینی‌ها به وقوع نپیوست و سیکلونی (چرخه) که قرار بود تشکیل شود، نشد.

وی ادامه داد: به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی عواملی که در ورود ملخ‌های مهاجم به ایران نقش داشتند دیگر وجود ندارد و ملخ‌ها در مبدا یعنی شمال عربستان رشد و تکثیر نکردند، بنابراین به سمت ایران نیز نخواهند آمد.

مدیر کل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور در پایان گفت: سال گذشته در سطحی بالغ بر حدود ۱۹ هزار و ۳ هکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه شد که این مبارزه بیشتر در استان‌های خوزستان و بعد از آن بوشهر، هرمزگان و ایلام بود.

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: ملخ ملخ صحرایی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *