مدارس برکت تا پایان سال به ۲ هزار مدرسه می‌رسد

10:34 - 05 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۷۱۷
تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال جاری به ۲ هزار مدرسه می‎رسد.

- محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید در سال جاری خبر داد و افزود: به این ترتیب تعداد مدارس افتتاح و تکمیل شده بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه می‌رسد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد در سال ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال جاری ساخت ۲۰۰ مدرسه جدید با یک‌هزار کلاس درس را با اولویت جایگزینی با مدارس کانکسی در دستور ساخت دارد و ۲ هزار میلیارد ریال برای این منظور اعتبار تخصیص داده است.

ترکمانه تاکید کرد: با افتتاح این ۲۰۰ مدرسه تعداد مدارس آماده بهره‌برداری و تکمیل شده برکت تا پایان سال ۱۴۰۱ به ۲ هزار مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس می‌رسد.

وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت مدرسه توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه با ۱۴ هزار کلاس درس متعهد است که تا به امروز یک‌هزار و ۸۰۰ مدرسه با ۱۰ کلاس درس افتتاح و تکمیل شده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه تعهد شده ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.

ترکمانه با تاکید بر ساخت مدارس برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار سراسر کشور گفت: ۳ هزار و ۷۵۰ روستا در سراسر کشور تحت پوشش فعالیت‌های مدرسه‌سازی بنیاد برکت قرار دارند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر نهضت مدرسه‌سازی در کشور گفت: بنیاد بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و به منظور توسعه فضا‌های آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته سراسر کشور اقدام به راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی در این مناطق کرده و ساخت مدرسه یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات این بنیاد است.

به گفته ترکمانه، در حال حاضر ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس برکت مشغول به تحصیل هستند.

پوی در پایان یادآور شد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استاندارد‌ها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *