بازیکن اسبق تیم ملی: حقوق استیلی باید ۳۵۰ میلیون باشد

15:24 - 04 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۶۲۶
بازیکن اسبق تیم ملی گفت: خورشیدی برای مقایسه کردن خودش با حمید استیلی هیچ متر و معیاری ندارد. حقوق ماهی ۳۵ میلیون تومانی و پاداش ۹۱۵ میلیونی او در تیم ملی نوش جانش، ولی در این حالت استیلی باید ۳۵۰ میلیون تومان حقوق بگیرد. همانگونه که جایگاه عزیزی خادم ریاست فدراسیون فوتبال نبود، خورشیدی هم نباید به جایگاه سرپرستی تیم ملی می‌رسید.

- فارس نوشت: اکبر یوسفی درباره میزان دریافتی حمید استیلی در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: متاسفانه حرمت‌ها در فوتبال ما از بین رفته است. حدود دو ماه پس از آمدن عزیزی خادم به فدراسیون فوتبال گفتم عمر مدیریت او به چهار سال هم نمی‌رسد و حالا به یک سال هم نرسید. همه این اتفاقات را پیشبینی کرده بودم.

کاپیتان اسبق تیم پاس تهران اضافه کرد: خورشیدی برای مقایسه کردن خودش با حمید استیلی هیچ متر و معیاری ندارد. حقوق ماهی ۳۵ میلیون تومانی و پاداش ۹۱۵ میلیونی او در تیم ملی نوش جانش، ولی در این حالت استیلی باید ۳۵۰ میلیون تومان حقوق بگیرد. همانگونه که جایگاه عزیزی خادم ریاست فدراسیون فوتبال نبود، خورشیدی هم نباید به جایگاه سرپرستی تیم ملی می‌رسید.

یوسفی تصریح کرد: در همین فدراسیون عزیزی خادم برخی مربیان تیم ملی حقوق ۲۷۰ میلیونی داشتند. آن‌ها هم نوش جان‌شان، زیرا آدم‌های بزرگی هستند، ولی خورشیدی چگونه این قرارداد‌ها که در دوره عزیزی خادم بسته شده را نمی‌بیند و در شرایطی که استیلی هنوز حقوق ۱۰۰ میلیونی نگرفته است، آن را اعلام می‌کند. سه سال تیم ملی امید دست استیلی بود، اما باور کنید دریافتی اش برای این مدت زیر یک میلیارد بود. این در شرایطی که خودش برای تیم ملی امید اسپانسر آورد و دلی کار کرد. او هیچ وقت دغدغه پول نداشته که بگوید اول پول مرا بدهید.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: عزیزی خادم می‌گوید من تیم را به جام جهانی برده‌ام و خودم و اطرافیانم باید از این اتفاق استفاده کنیم. دنبال آن ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومانی هستند که بابت پاداش صعود تیم ملی به جام جهانی به ایران می‌رسد. خورشیدی هم دنبال این است که با نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی برای خودش رزومه جمع کند، اما کلاهش را قاضی کرده و بگوید جایگاهش این جا هست؟

وی افزود: کلاه سرپرستی تیم ملی و ریاست فدراسیون برای خورشیدی و عزیزی خادم خیلی گشاد بود. آخر هم کار به جایی رسید که رییس فدراسیون به دلیل ۴۳ مورد تخلف با نظر هیات رییسه برکنار شد. متاسفانه در دوره عزیزی خادم خیلی از مسائل به درستی مطرح نمی‌شد و علی جوادی که یک فرد موجه در عرصه رسانه کشور است به دلیل همین مسائل از سمت خودش استعفاء کرد.

هافبک اسبق تیم پاس تهران اظهار داشت: خدا پدر امثال محمد دادکان، محسن صفایی فراهانی و ناصر نوآموز را بیامرزد. آن‌ها برخلاف عزیزی خادم که در کمتر از یک سال بیشتر از ۶۰۰ میلیون تومان از فدراسیون گرفت، به عنوان رییس فدراسیون دلی کار کردند. مصاحبه‌ای از صفایی فراهانی خوانده ام که گفته بلیت پرواز خودش و معاونش را از فدراسیون فوتبال نمی‌گرفت و از جیب خودش هزینه می‌کرد. این افراد هیچ پولی هم بابت پاداش نگرفتند. متاسفانه یک فرد فوتبالی مثل داریوش مصطفوی برای حمایت از عزیزی خادم مقابل نمایندگان مجلس ایستاد. از او هم گلایه دارم.

یوسفی افزود: مگر فوتبال ما بزرگانی مثل دادکان، علی کریمی، علی دایی و ... ندارد که باید عزیزی خادم رییس فدراسیون شود؟ وقتی هم به فدراسیون آمد، برخی فامیل‌های خودش مثل پسرعمویش را که از او به عنوان نابغه هوش مصنوعی یاد می‌کرد به فدراسیون آورد. مجتبی خورشیدی زبان بلد است یا ارتباطات بین‌المللی دارد که اکنون به دلیل کنار گذاشته شدن از سرپرستی تیم ملی ناراحت است؟ درد است فوتبالی‌ها کنار باشند تا او روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی بنشیند. حمید استیلی زننده گل قرن بوده و در فوتبال آسیا او را می‌شناسند. به این جایگاه هم وزن داده است.

وی خاطرنشان کرد: شاید فدراسیون فعلی کم و کاستی داشته باشد، اما دست کم برخی افراد فوتبالی به این مجموعه اضافه شده‌اند. میرشاد ماجدی اکنون برای جمع کردن اتفاقات نامناسب دوره عزیزی خادم وقت کم آورده، اما افراد فوتبالی مثل حمید استیلی را به تیم ملی آورد. اکنون کسی می‌تواند از حضور استیلی، مدیرروستا، عزت اللهی، قاسمپور، محصص، مظلومی و ماجدی در کمیته فنی ایراد بگیرد؟ آدم از حضور فوتبالی‌ها در فدراسیون لذت می‌برد.

سرپرست سابق تیم نفت تهران خاطرنشان کرد: امیدوارم خورشیدی که صلاحیت سرپرستی تیم ملی را نداشت، بابت مطرح کردن حقوق استیلی عذرخواهی کند و دیگر این حرف‌ها را نزند. باید ما فوتبالی‌ها هم دست به دست هم بدهیم تا غیرفوتبالی‌ها از فوتبال بروند. باور کنید دل برخی بزرگان مثل علی دایی و علی کریمی خون است و از این رشته به دلیل حضور غیرفوتبالی‌ها در راس کار دلزده شده اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *