زندگینامه شهدا از کتاب‌های درسی حذف نمی‌شود

12:02 - 01 مهر 1393
کد خبر: ۸۰۹۶
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، گفت: زندگینامه شهدا از کتب درسی دانش‌آموزان حذف نخواهد شد.

: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، گفت: زندگینامه شهدا از کتب درسی دانش‌آموزان حذف نخواهد شد.

محمد دیمه ور در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان: در رابطه با برخی اظهار نظرها مبنی بر حذف زندگینامه شهدا از کتاب‌های درسی اظهار کرد: کتاب‌های درسی در هر پایه تحصیلی مملوء از آموزه‌‌های دینی همراه با ایثار، فداکاری و شهادت است و زندگینامه این افراد از کتاب های درسی حذف نمی شود.

وی در ادامه افزود: آموزه‌های دینی و زندگی شهدا در کتب درسی ممکن است به صورت مستقیم به زندگی یک یا چند شهید بپردازد، به خصوص شهدای شاخص و برجسته انقلاب اسلامی از جمله شهید چمران و شهید بهشتی که توضیحات مربوط به آنها در دروس مختلف وجود دارد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه با یادآوری زندگی شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان منتقل می‌کنیم، تصریح کرد: آموزش مستقیم آن است که دانش‌آموزان در جریان زندگینامه شهدای بزرگ انقلاب اسلامی قرار بگیرند. براین اساس تلاش می شود تا ارزش ها و اهدافی که برای شهدا مطرح بوده در قالب دروس مختلف تلفیقی مفهومی در متون درسی وارد شود.

وی در خاتمه بیان کرد: زندگی شهدا که برگرفته از الگوهای دینی و راه امامان است از دروس دانش‌آموزان خارج نخواهد شد و در هر پایه ای در کتب درسی است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *