۵۰ نفر از استفاده کنندگان سلاح غیرمجاز در استان خوزستان دستگیر شدند

13:18 - 04 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۵۷۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: دادگستری با هرگونه اقدامی که موجب ناامنی در جامعه شود، از جمله جرایم مرتبط با سلاح اعم از قدرنمایی، اخلال در نظم عمومی، ایراد ضرب و جرح در درگیری‌ها و یا نگهداری و استفاده از سلاح غیرمجاز، قاطعانه برخورد می‌کند.
- صادق جعفری چگنی اظهار کرد: طی ۷۲ ساعت گذشته ۵۰ نفر از افرادی که با استفاده از سلاح در مراسم جشن و عزا و یا درگیری، موجب ایجاد ناامنی و نارضایتی مردم شده بودند، دستگیر  و ضمن ضبط سلاح آنان، همگی به زندان معرفی شدند.

وی با تاکید بر اهمیت حفظ امنیت شهروندان، گفت: دادگستری استان خوزستان در راستای تامین امنیت مردم استان، با هرگونه اقدامی که موجب ناامنی در جامعه شود، از جمله جرایم مرتبط با سلاح اعم از قدرنمایی، اخلال در نظم عمومی، ایراد ضرب و جرح در درگیری‌ها و یا نگهداری و استفاده از سلاح غیرمجاز، قاطعانه برخورد می‌کند و این افراد باید منتظر مجازات حبس بین دو تا ۱۰ سال باشند.

جعفری چگنی افزود: دارندگان سلاح مجاز نیز در صورتی که از سلاح خود به صورت غیرمجاز استفاده کنند، علاوه بر مجازات حبس، مجوز سلاح آنان باطل و اسلحه‌شان به نفع دولت ضبط می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نارضایتی‌‍‌های اجتماعی، بسیاری از مردم استان با هدایت بزرگان، معتمدان و متنفذان جامعه به «پویش نه به سلاح» پیوسته‌اند و امیدواریم با شکل گیری این پویش در میان مردم، شاهد کاهش چشمگیر جرایم مرتبط با سلاح در استان باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *