کشتی آزاد قهرمانی آسیا| نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند/ آغاز مسابقات از صبح فردا

14:09 - 02 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۳۳۷
مراسم قرعه کشی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا، بعد از ظهر امروز در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد.

- بر اساس اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روز‌های ۳ و ۴ اردیبهشت ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود.

نتایج قرعه کشی نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۱۱ کشتی‌گیر حضور دارند، رضا مومنی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان می‌رود.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۳ نفر شرکت کننده دارد، داریوش حضرتقلی زاده در دور اول با این سانگ چویی از کره جنوبی کشتی می‌گیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دور دوم به مصاف علی بیگ علی بیگوف (کشتی گیر روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین می‌رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، رحمان عموزاد در دور نخست به مصاف عنایت اله از پاکستان می‌رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم با کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن مبارزه می‌کند. باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند در بالای جدول این گروه حضور دارد و تا دیدار فینال با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۱۰ نفر شرکت کرده اند، محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با تایشی ناریکانی از ژاپن کشتی می‌گیرد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با برنده کشتی میان عبداله عبدالکریم از کویت و دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی از ژاپن کشتی می‌گیرد. نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان، اختیار نورزاف دارنده مدال نقره جهان و برنز المپیک از ازبکستان و در پایین جدول قرار دارد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۱۱ نفر شرکت کرده اند، علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با برنده کشتی میان بیامبادورج انخبایار از مغولستان و عبداله حیدر از کویت مبارزه می‌کند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، محسن مصطفوی در دور اول به مصاف دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان می‌رود و در صورت گذر از این حریف در دور بعد رو در روی دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند قرار می‌گیرد.

دروزن ۹۲ کیلوگرم که ۸ نفر شرکت کرده اند، امیرحسین فیروزپور در دور نخست با آدیلت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی‌های آسیایی از قزاقستان مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن و جین میونگ کیم از کره جنوبی خواهد رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۸ نفر حضور دارند، محمدحسین محمدیان در دور اول رو در روی ضیامحمد صفراف از ترکمنستان قرار می‌گیرد و در صورت گذر از این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند و تاکاشی ایشیگورو دارنده مدال برنز آسیا از ژاپن قرار می‌گیرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۹ نفر شرکت کرده‌اند، یداله محبی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف سرداربک خولماتوف از ازبکستان می‌رود.
مسابقات از ساعت ۸ صبح فردا (شنبه) به وقت ایران در پنج وزن نخست آغاز می‌شود که برنامه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

شنبه ۳ اردیبهشت ماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۱: ۳۰ تا ۱۴:۳۰: مسابقات مقدماتی و شانس مجدد اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۸ تا ۲۱: رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه:

ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۱: ۳۰ تا ۱۴:۳۰: مسابقات مقدماتی و شانس مجدد اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۸ تا ۲۱: رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد

اختلاف ساعت ایران با مغولستان سه ساعت و نیم است به طوری که ساعت ۱۱:۳۰ به وقت مغولستان ساعت ۸ به وقت ایران است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *