وزیر راه و شهرسازی: ۴۰ شهر جدید در کشور احداث می‌شود

۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱:۴۰
کد خبر: ۸۰۹۳۱۱
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر راه و شهرسازی از برنامه وزارت راه برای احداث ۳۰ تا ۴۰ شهر جدید در کشور خبر داد.

_ بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های در دست اجرای ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح نهضت ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و معاونین ستاد، روز پنجشنبه اول اردیبهشت ماه در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

رستم قاسمی در این جلسه از احداث بیش از ۳۰ الی ۴۰ شهر جدید در کل کشور خبر داد و گفت: باید در شهر‌های جدید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی احداث شود.

وزیر راه وشهرسازی نیز اظهار کرد: در شهر‌های جدید با استفاده از زمین‌های تخصیص یافته به ساخت مسکن در نهضت ملی مسکن، علاوه بر ساخت مسکن از طریق تبدیل زمین‌ها باید خلق درآمد شده و درآمد‌های حاصل در راستای پیشبرد نهضت ملی مسکن صرف شود.

همچنین عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در اجرای هرچه بهتر طرح نهضت ملی مسکن، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یکی از بازوان توانای وزارت راه و شهرسازی باشد و به عنوان یک الگو عمل کند، به نحوی که سایر حوزه‌های متولی پروژه نیز با تاسی از این همکاری امور را پیش برند.

وی با تاکید بر این موضوع که بستر‌ها برای تحقق اهداف تعیین شده فراهم است، اما باید مراحل کار شتاب و سرعت بیشتری بگیرد، گفت: با توجه به جلسات برگزار شده و مذاکرات انجام شده طی ماه‌های آینده جهش مناسبی در حوزه اقدامات مربوط به طرح نهضت ملی مسکن رخ خواهد داد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *