نکونام: فریب شکست سنگین الغرافه را نمی‌خوریم/ آنها بازیکنان خوب و خطرناکی دارند

19:16 - 01 ارديبهشت 1401
کد خبر: ۸۰۹۲۴۰
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فولاد خوزستان گفت: با تیم خوب، پرمهره و باکیفیتی که مربی خوبی دارد، بازی داریم.

- جواد نکونام، سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری پیش از دیدار برگشت با تیم الغرافه از هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*می‌دانیم بازی سختی داریم. شرایط گروه ساده نیست و فریب بازی قبلی الغرافه را نمی‌خوریم. قبل از آن بازی این تیم صدرنشین گروه بود. تیم خوبی هستند و بازیکنان خوب و خطرناکی به ویژه در خط حمله دارند. در بازی رفت با وجود شایستگی‌های‌مان نتوانستیم به پیروزی برسیم و حریف خوب دفاع کرد. فردا بازی جدید و دیگری برای ما است.

*باید تمام تمرکز و توان خود را به کار بگیریم تا بتوانیم یک قدم به صعود نزدیک‌تر شویم. با تیم خوب، پرمهره و باکیفیتی که مربی خوبی دارد، بازی داریم. استراماچونی با توجه به حضورش در فوتبال ایران شناخت کافی از فوتبال ما دارد.باید به تیم خودمان فکر کنیم تا با تمرکز کافی به موفقیت برسیم.

*شکست ۸ بر ۲ الغرافه در بازی قبلی اش مقابل شباب الاهلی امارات؟ اتفاقات فوتبال همیشه هست. برزیل در خانه‌اش با نتیجه سنگین در جام جهانی به آلمان می‌بازد یا بارسلونا از بایرن مونیخ ۸ گل می‌خورد. اینها  جزء اتفاقات فوتبال است و هیچ تیمی را تحقیر یا کوچک  نکرده و از جام خارج نمی‌کند. چنین نتایجی جزو جذابیت‌های فوتبال است اما ما توجهی به این نتیجه نداریم. 

*تمرکزمان روی کار خودمان است. الغرافه تا قبل از آن بازی سرگروه بود. تیم باکیفیتی هستند و بازیکنانی که در اختیار دارند، یک جورهایی در هر لحظه می‌توانند نتیجه را تغییر بدهند. برای استفاده کردن از موقعیت‌هایی که به دست می‌آوریم تمرکز داریم. در بازی رفت نشان دادیم تیم باکیفیتی هستیم و نشان دادن کیفیت باید همراه با نتیجه باشد.

*تجربه بازیکن در این جام خیلی مهم است اما الغرافه بازیکنن بی تجربه و جوان ندارد. من در قطر بازی کرده‌ام و بازیکنان این کشور با مربیان حرفه‌ای خوب کار و تمرین کرده‌اند. کنار بازیکنان بزرگ هم فوتبال بازی کرده‌اند. بازیکنان الغرافه به اندازه کافی تجربه دارند و کیفیت‌شان هم خوب است. در این جام برای رسیدن به موفقیت نیاز به ستاره‌هایی دارید که در لحظه و ثانیه بتوانند بازی را عوض کنند. این اتفاق برای تیم‌های حاشیه خلیج فارس می‌افتد.

*این تیم‌ها بازیکنانی را به خدمت می‌گیرند که کیفیت فنی فوق‌العاده بالایی دارند. با توجه به قراردادهای خوبی که می‌بندند می‌توانند ستارگان فوتبال دنیا را به کشورشان بیاورند. این چیزی است که از آن استفاده می‌کنند و به آنها کمک می‌کند. از لحاظ فوتبالی تیم ملی کشور ما شایستگی‌هایش را نشان داده و بازیکنان ما هم نشان دا‌ده‌اند باکیفیت هستند. در نهایت تیم‌هایی موفق هستند که از لحظه و ثانیه بیشترین استفاده را ببرند.

*ساسان انصاری: فولادی‌ها کارهای سخت را با قدرت انجام می‌دهند

*بازی فردا هم همانند مسابقات دیگر برای ما مهم است. دیدارهای برگشت قطعا سخت تر است، چون تیم‌ها یک بار با هم بازی کرده‌اند و به خوبی یکدیگر را آنالیز می‌کنند. ما هم آنالیز خوبی از الغرافه داریم و می‌دانیم که به چه شکل فوتبال بازی می‌کنند. به خاطر همین با شور و شوق زیادی برای این بازی آماده هستیم.

*می‌دانیم که برای رسیدن تا اینجا چقدر سختی کشیدیم و تلاش کردیم. تمام تمرکز ما هم معطوف به بازی فردا است و به چیز دیگری هم فکر نمی‌کنیم. شرایط جدول هم طوری است که تیم اول جدول و شانس نخست صعود هستیم، اما می‌دانیم که در فوتبال هر لحظه ممکن شرایط تغییر کند و قطعا با این دیدگاه در بازی فردا حاضر می‌شویم تا به چیزی که هدف مان است، برسیم.

*می‌دانیم که کار سخت است، اما تیم ما همیشه کارهای سخت را خیلی خوب و با قدرت انجام دادیم و در مجموع از اینجا بودن لذت می‌بریم.

*ما در بازی با الغرافه تیم برتر میدان بودیم و می‌توانستیم به گل برسیم، اما متاسفانه از فرصت‌هایمان استفاده نکردیم. یکی از دلایل آن هم تفاوت بازی الغرافه در لیگ خودشان و آسیا بود. آنها تیم قابل احترامی هستند و خیلی خوب دفاع کردند. همه راه ها را برای رسیدن به گل امتحان کردیم، اما به چیزی که حق‌مان بود، نرسیدیم. البته برای بازی فردا کادرفنی برنامه هایی دارد و ما هم به دنبال سه امتیاز خواهیم بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *