شروع اردیبهشت با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی

14:35 - 31 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۹۰۸۶
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «روشنایی حقیقی»، «امام علی (ع)»، «بی خوابی»، «نذری مامان عزت»، «روز‌های زندگی»، «حبیب»، «یاسین» و «شکارچی شنبه» پنج‌شنبه و جمعه ۱، ۲ اردیبهشت و شنبه ۳ اردیبهشت ماه مصادف با روز شهادت حضرت امام علی (ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

- فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «روشنایی حقیقی»، «امام علی (ع)»، «بی خوابی»، «نذری مامان عزت»، «روز‌های زندگی»، «حبیب»، «یاسین»، «پدر»، «سبز به رنگ زمرد»، «بلوگا»، «در این گوشه دنیا»، «جنایت و مکافات»، «آخرین مسابقه»، «ستاره»، «زندانی ایرلندی»، «باران سخت»، «سامورایی رامن فروش»، «ماهی سیاه کوچولو»، «خبرچین»، «دوئل»، «شب»، «داستان‌های خودمانی»، «توگو»، «یاسین»، «ماشه مرگ»، «آشوب»، «اروند»، «نجات در کرنتن»، «ناجی علی»، «سنجاقک»، «داستان سامرا»، «تن‌های تنهای تنها»، «سربازان کوچک»، «مٌنار»، «تبدیل شوندگان ـ بامبل بی»، «آزادی مشروط»، «شن شن»، «گزارش»، «لکنت»، «عطر گل نرگس»، «به وقت رهایی»، «مرد بارانی» و «شکارچی شنبه» پنج‌شنبه و جمعه ۱، ۲ اردیبهشت و شنبه ۳ اردیبهشت ماه مصادف با روز شهادت حضرت امام علی (ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

**** شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «روشنایی حقیقی» به کارگردانی «مجید سروینی»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: کمال و رحیم، دو برادری هستند که سال‌هاست با هم اختلاف دارند، اما فرزندان آن‌ها برای برگزاری یک مسابقه قرآنی با هم قول و قرار می‌گذارند. در تدارک این مسابقه دوستی عمیقی بین پسرعمو‌ها شکل می‌گیرد و این دوستی مسبب خیر شده و باعث می‌شود که ...

مهرداد ضیایی و شیوا ابراهیمی در فیلم تلویزیونی «روشنایی حقیقی» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «امام علی (ع)» به کارگردانی «داود میرباقری»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان زندگی امیرالمومنین علی (ع) در شهر کوفه از دوران امامت تا شهادت آن حضرت به تصویر کشیده شده است.

داریوش ارجمند، زنده یاد مهدی فتحی، ویشکا آسایش، بهزاد فراهانی، پرویز پرستویی، زنده یاد انوشیروان ارجمند، پروانه معصومی و اکبر عبدی در فیلم سینمایی «امام علی (ع)» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «بی خوابی» به کارگردانی «مرتضی رحیمی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم درباره جوانی به نام محسن است که ناخواسته صمیمی‌ترین دوست خود صادق را به قتل می‌رساند. مادر صادق به دنبال قصاص قاتل اوست، اما اتفاقی می‌افتد که ...

محمدحسن معینی، کبری گودرزی، کامران دهقان، زهرا محمدی، باقر شکوهی‌فر، علی شجره پورصلواتی، سعیده سادات کاظمی، مجتبی خواجوی‌نسب، محمدرضا شورابی، فاطمه یسنا فروزنده، سعید خسروی، صادق عرب، امید سعیدی، هادی یوسفی، مصطفی باقری، آزیتا ترکاشوند و محمد الهی در فیلم تلویزیونی «بی خوابی» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «نذری مامان عزت» به کارگردانی «امیر واعظی و سروش مسعودنیا»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم از این قرار است که: مادر خانواده (مامان عزت) به رحمت خدا رفته است و همینک پسر او سعید قصد دارد به نیابت از مادرش، نذر شب‌های قدر هر ساله او را برآورده کند. سعید با برادر بزرگش تماس می‌گیرد و قرار می‌گذارد تا این نذر سالانه را برآورده کنند. قرار می‌شود او با برادر و خواهر دیگرش هم تماس بگیرد و ...

مهران رجبی، ساناز سماواتی، رامین راستاد و غلامرضا اوصانلو در این فیلم بازی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «روز‌های زندگی» به کارگردانی «پرویز شیخ طادی»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

داستان فیلم «روز‌های زندگی» به آخرین روز‌های جنگ تحمیلی مربوط است. در یک بیمارستان صحرایی نزدیک خط مقدم جبهه دکتر امیرعلی علوی که سرپرستی بیمارستان را به عهده دارد با تمام تخصص و علاقه و توانش به مداوای مجروحان جنگ مشغول است و همسرش لیلا نیز که پرستار و دستیارش است با او کار می‌کند. دکتر جوانی به نام سامان امینی از مرکز برای خدمت در این بیمارستان اعزام می‌شود، اما او که آدمی ترسو و بی اعتقاد است و به اجبار به این مأموریت آمده، از همان ابتدا با دکتر علوی و همسرش و سیما پرستار وظیفه شناس بیمارستان درگیری دارد. با این حال مدت زیادی نمی‌گذرد که با پذیرفته شدن قطع نامه ۵۹۸ به نظر می‌رسد جنگ به پایان رسیده، اما ساعتی پس از اعلام پذیرفتن قطع نامه عراقی‌ها با بمب افکن و هلی کوپتر و تانک و نیروی پیاده حمله سخت و مرگ باری را آغاز می‌کنند و این بیمارستان نیز در سر راه آنهاست...

حمید فرخ‌نژاد، هنگامه قاضیانی، کریم اکبری مبارکه، کوروش سلیمانی و حسن سالار در فیلم سینمایی «روز‌های زندگی» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «حبیب» به کارگردانی «داریوش یاری»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: جوانی به نام حبیب برای رسیدن به ثروت بیشتر با آدم‌های ناشناس وارد معامله می‌شود. شخصی به نام فرهاد از او می‌خواهد که یک کامیون حامل عتیقه جات را به مقصد برساند. او در راه دستگیر شده و متوجه می‌شود که زیر عتیقه‌ها ۲ تن هروئین جاسازی شده است. حبیب به زندان می‌افتد و حکم اعدامش صادر می‌شود. او منتظر اجرای حکمش است که همسرش به ملاقاتش می‌آید و خبر می‌دهد که باردار است. حبیب که سال‌ها در عشق داشتن یک فرزند می‌سوخته است ناگهان جان دوباره‌ای می‌گیرد. او در زندان می‌شنود که اگر قرآن را به طور کامل حفظ کند در جرمش تخفیف قائل شده و از اعدام عفو می‌شود. او با کمک رئیس زندان شروع به حفظ قرآن می‌کند و ...

حمید فرخ نژاد، آشا محرابی، توران مهرزاد و امید روحانی در فیلم تلویزیونی «حبیب» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «یاسین» به کارگردانی «حامد امرایی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
در این فیلم با بازی حمید فرخ نژاد و پریوش نظریه خواهیم دید: یاسین پسر نوجوانی است که با وجود داشتن سن کم، با صوت بسیار زیبا قرآن را تلاوت کرده و همچنین به مفاهیم قرآنی و تفسیری نیز تسلط نسبی دارد. همین مساله باعث شده پدر یاسین که مرد متظاهر و خودنمایی است، دائم او را در مجالس مختلف با حضور مسئولین و سران مملکتی ببرد تا از این راه رانت‌هایی برای پیش بردن مقاصد و زد و بندهایش به‌دست بیاورد. یاسین که از این ماجرا بسیار ناراحت است، هر بار به بهانه‌ای سعی می‌کند از زیر بار این ماجرا شانه خالی کند، اما پدر که مرد بسیار تندخود و بداخلاقی نیز هست، او را مجبور به شرکت در مجالس مختلف می‌کند. این وضعیت ادامه دارد تا اینکه روزی یاسین به روستای پدربزرگش که در کوه‌های شمال قرار دارد می‌رود.

**************************************************

**** شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی جدید «پدر» به کارگردانی «فلوریان زلر»، پنج‌شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در این فیلم با بازی آنتونی هاپکینز، الیویا کلمن، مارک گیتیس، ایموجن پوتس، روفس سوئل و اولیویا ویلیامز خواهیم دید: آن زنی میانسال است که پدر پیر ۸۰ ساله اش به نام آنتونی را که دچار زوال عقل و بیماری آلزایمر شده و به خانه سالمندان برده است، اما در طول فیلم برای نشان دادن گمشدن زمان و حوادث در ذهن آنتونی با رخداد‌های مختلف خانواده آنتونی مواجه می‌شویم که نشان از سردرگمی و ناتوانی ذهنی او دارد که آنتونی را به نهایت عجز و سردرگمی سوق داده است.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «سبز به رنگ زمرد» به کارگردانی «سید روح الله حجازی»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

این فیلم داستان مادر یک جاویدالاثری است که منتظر بازگشت فرزندش است. جنگ چند سالی است که به پایان رسیده است و مادر پیری در خانه اش بالای تپه مشرف به روستا و در کوران زمستان سوزناک در انتظار بازگشت فرزند مفقود الاثرش است. اتاق، وسایل و حتی مغازه پسرش را در روستا نگه داشته به امید آن روز که پسرش باز گردد. او به همین نیت چندین سال است که روضه‌ای برپا می‌کند و نذر می‌کند تا فرزندش به آغوشش برگردد. اما بارش برف زیاد و بسته شدن جاده مانع از ادای نذرش می‌شود. او نگران ادای دین اش است که ...

رابعه مدنی، رحمان باقریان، علیرضا جعفری و مروارید کاشیان در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «بلوگا» به کارگردانی «مهدی جعفری»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: جاوید یک صیاد است که با پسر نوجوانش دامون مشغول صیادی است، اما در فصل تخم ریزی ماهی‌ها آن‌ها نمی‌توانند ماهی بگیرند و از نظر مالی ضعیف می‌شوند. آن‌ها حتی می‌خواهند که یک زمین کشاورزی خود را بفروشند، ولی مشتری ندارند. جاوید را وقتی یکی از دوستانش در دریا غرق می‌شود به دلیل صید‌های غیرقانونی زندانی می‌کنند و دامون یک فیل ماهی بزرگ که به بلوگا معروف است می‌گیرد، ولی ...
پژمان بازغی، مجید پتکی، نسرین بابایی و میلاد حسین پور بازیگران این فیلم هستند.

**************************************************
انیمیشن سینمایی «در این گوشه دنیا» به کارگردانی «سانائو کاتاباچی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.
در این انیمیشن خواهیم دید: سوزو یک دختر جوان است که در شهر هیروشیما زندگی می‌کند. او ازدواج می‌کند و به شهر دیگری می‌رود. به زودی ژاپن هم درگیر جنگ جهانی دوم می‌شود. سوزو در تمام مدت سعی می‌کند که به خانواده همسرش محبت کند در ابتدا آن‌ها او را مثل یک غریبه می‌بینند، ولی با محبت‌هایی که سوزو می‌کند همه به او علاقمند می‌شوند. سوزو در طول جنگ سختی‌های زیادی به همراه مردم و همسرش متحمل می‌شود، ولی.

**************************************************

**** شبکه نمایش

فیلم سینمایی «جنایت و مکافات» به کارگردانی «آکی کوریسماکی»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.
این فیلم با بازی متی پلونپا، اسکو نیکاری، مارکو توئیکا و ریستو آلتونن؛ برداشتی از رمان داستایوفسکی بوده و در هلسینکی اتفاق می‌افتد. یک کارگر کشتارگاه مردی را به قتل رسانده و مجبور می‌شود با عواقب این کارش زندگی کند که ...

**************************************************
فیلم سینمایی «آخرین مسابقه» به کارگردانی «کیلیان ریدهوف»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
این فیلم با بازی دیتر هالروردن، هایکه ماکاچ و تاتیا سیبت؛ در مورد قهرمان خیالی ماراتن المپیک پاول آرهوف است که با آموزش برای دویدن مجدد و شرکت در ماراتن برلین سعی در فرار از یکنواختی زندگی سالمندی خود در یک خانه بازنشستگی دارد.

**************************************************
فیلم تلویزیونی «ستاره» به کارگردانی «سیدروح الله حجازی»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
این تله فیلم داستان زوجی به نام‌های مرتضی و ستاره است. مرتضی نورپرداز زیر آب‌ها و ستاره مهندس پرواز است. آن‌ها در یک تصادف رانندگی دخترشان را از دست می‌دهند و همین باعث مشکلاتی روحی روانی در زندگیشان می‌شود مرتضی در انتظار بچه دومشان است که متوجه می‌شود ...

میترا حجار و حمیدرضا پگاه در این فیلم تلویزیونی نقش آفرینی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «زندانی ایرلندی» به کارگردانی «مارچلا سیلوا»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی الکسیا مویانو، تام هریس و مانوئل ویسنته خواهیم دید: در سال ۱۸۰۶، در روستایی اطراف شهر سن لوئیس، به زن اسپانیایی جوانی به نام لوئیسا، خبر می‌دهند که همسرش امبروسیو در جنگ میان ایرلند و اسپانیا کشته شده است. پس از پایان مراسم خاکسپاری، مانوئل برادر امبروسیو، تلاش می‌کند تا لوئیسا و پسر نوجوانش خوآن را با خود از روستا برده و در شهر اسکان دهد، اما لوئیسا نمی‌خواهد آنجا را ترک کند و قبول نمی‌کند. در پی یک طوفان شدید در روستا، قسمت زیادی از خانه و اصطبل لوئیسا از بین رفته و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. فرمانده آن منطقه، یکی از سه سرباز ایرلندی را که تحت نظر دارد و قابل اعتماد است، به خانه بیوه جوان فرستاده تا خرابی‌ها را تعمیر کند. سرباز جوان که کانر نام دارد، کم کم به لوئیسا علاقه‌مند شده و با مهربانی‌ها و رفتارش، لوئیسا را نیز به خود علاقمند می‌کند. حتی هنگامی که فرمانده به کانر می‌گوید که آزاد است و می‌تواند برود، او از رفتن سر باز می‌زند و با لوئیسا ازدواج می‌کند و از او صاحب یک پسر می‌شود. خوآن که حالا جوان برازنده‌ای شده، به جنگ می‌رود. کانر وقتی ناراحتی لوئیسا را می‌بیند به دنبال کانر به میدان جنگ می‌رود و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «باران سخت» به کارگردانی «مایکل سالمون»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مورگان فریمن، کریستین ساتر و راندی کوید خواهیم دید: به دلیل بارش فراوان باران و سرازیر شدن سیلاب ها، شهری کوچک در ایالت ایندیانا به زیر آب فرو خواهد رفت. تلاش برای تخلیه ساکنان آغاز می‌شود و تام به اتفاق عمویش چارلی مأمور جمع‌آوری پول‌های بانک‌ها در سطح شهر می‌شوند تا آن‌ها را به جای امنی منتقل کنند و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «سامورایی رامن فروش» به کارگردانی «ناکایی ساگی»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی ساتوشی ایزومی و دای واتاناب خواهیم دید: هیکاری کامیشیرو باخبر می‌شود که پدرش فوت کرده است. او تصمیم می‌گیرد مسؤولیت مغازه پدرش را برعهده بگیرد؛ بنابراین شغلش را که طراح شرکتی خصوصی است رها می‌کند و به زادگاهش می‌رود. پدر هیکاری آشپز و فروشنده رامن بوده که نوعی غذای سنتی است. هیکاری که با دستور‌های آشپزی پدرش دچار مشکل شده و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» به کارگردانی «مجید اسماعیلی»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
این فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیرو‌های چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت می‌شود و درباره یک زن به نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و برای انتقام مرگ شوهرش وارد مبارزه شده و حالا با دو شخصیت دیگر آشنا می‌شود و مباحث ایدئولوژیک درباره مبارزه و نقد تفکر چپ و ... میان آن‌ها درمی‌گیرد.
در این فیلم سینمایی؛ مریلا زارعی، مصطفی زمانی و همایون ارشادی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «خبرچین» به کارگردانی «ریک رومن وو»، پنج شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی دواین جانسون، بری پپر، جان برنثال، مایکل کی ویلیامز و ملینا کاناکاریدیز خواهیم دید: پدری بعد از اینکه برای پسرش در یک معامله مواد مخدر پاپوش می‌سازند و به زندان می‌افتد، تصمیم می‌گیرد برای آزاد کردن پسرش به عنوان یک مامور مخفی مواد مخدر با نیروی مبارزه با مواد مخدر همکاری کند که ...

**************************************************
فیلم سینمایی «دوئل» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی دنیس ویور، ژاکلین اسکات و ادی فایرستون؛ داستان مردی است که در یک سفر کاری و در حال بازگشت به شهر خود، در جاده، به‌دلیل سبقت گرفتن از یک کامیون، گرفتار راننده سادیسمیِ آن می‌شود که می‌خواهد به هر شکل ممکن او را بکُشد و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «شب» به کارگردانی «رسول صدرعاملی»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: گروهبان برای تحویل دادن مجرمی سابقه‌دار به زندان یکی از شهرستان‌ها، مجبور می‌شود که به همراه مجرم و دستبند، شبی را در مشهد بگذراند و ...

زنده یاد عزت الله انتظامی، زنده یاد خسرو شکیبایی و امین حیایی در فیلم سینمایی «شب» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «داستان‌های خودمانی» به کارگردانی «کارلوس سورین»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی خاویر لومباردو، آنتونیو بندیکتی و خاویرا براوو خواهیم دید: در نزدیکی شهر استان سن جولیان، سه شخصیت پر جنب و جوش، سفر‌های ظاهرا عرفانی را انجام می‌دهند که تغییر ظریف زندگی آن‌ها را به نمایش می‌گذارد ...

**************************************************
فیلم سینمایی «توگو» به کارگردانی «اریکسون کور»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی ویلم دفو، جولیان نیکلسون، کریستوفر هیردال، مایکل گستن، مایکل مک‌الاتون و توربیورن هار؛ درباره دو شخصیت کلیدی در مأموریت حمل سرم به سمت شهر نوم آلاسکا در سال ۱۹۲۵ است. توگو یک سگ و ستاره فیلم است. توگو رهبر سگ‌های سورتمه‌ای است که قرار است سرم را انتقال دهند. این سگ باهوش‌ترین سگ در آن زمان بوده که با فداکاری که انجام می‌دهد از همه گیر شدن دیفتری جلوگیری می‌کند که ...

**************************************************
فیلم تلویزیونی «یاسین» به کارگردانی «حامد امرایی»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی حمید فرخ نژاد و پریوش نظریه خواهیم دید: یاسین پسر نوجوانی است که با وجود داشتن سن کم، با صوت بسیار زیبا قرآن را تلاوت کرده و همچنین به مفاهیم قرآنی و تفسیری نیز تسلط نسبی دارد. همین مساله باعث شده پدر یاسین که مرد متظاهر و خودنمایی است، دائم او را در مجالس مختلف با حضور مسئولین و سران مملکتی ببرد تا از این راه رانت‌هایی برای پیش بردن مقاصد و زد و بندهایش به‌دست بیاورد. یاسین که از این ماجرا بسیار ناراحت است، هر بار به بهانه‌ای سعی می‌کند از زیر بار این ماجرا شانه خالی کند، اما پدر که مرد بسیار تندخود و بداخلاقی نیز هست، او را مجبور به شرکت در مجالس مختلف می‌کند. این وضعیت ادامه دارد تا اینکه روزی یاسین به روستای پدربزرگش که در کوه‌های شمال قرار دارد می‌رود.

**************************************************
فیلم سینمایی «ماشه مرگ» به کارگردانی «تیم اسمیت»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی دان استیونز، برینیک مارلو و چاریتز واکفیلد خواهیم دید: ویل یک دانشمند جوان در حوزه‌های نوین علمی و فضایی است. دنیا به لحاظ انرژی دچار مشکلات بزرگی شده و قرار است یک شرکت با انجام یک پروژه فضایی به تولید انرژی‌های نوین بپردازد. اما علاقه‌مندان محیط زیست به این پروژه اشکال می‌گیرند، چون معتقدند ممکن است بر روی کره زمین تاثیرات بدی بگذارد. این شرکت ویل را برای انجام یک عملیات مهم دعوت می‌کند. آن‌ها یک کپی مجازی از کره زمین در فضا ایجاد کرده اند و می‌خواهند در این دنیای مجازی انرژی تولید کنند. اما پروژه ناگهان با مشکل روبرو می‌شود و موجب طوفان‌های شدید و ناپدید شدن اجسام بزرگی مانند واگن‌های قطار و کشتی‌ها می‌شود. گویا این فضای مجازی دچار اخلال شده و اجسام روی کره زمین را به درون خود می‌کشد و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «آشوب» به کارگردانی «آکیرا کوروساوا»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تاتسویا ناکادای و آکیرا تروئو خواهید دید: پادشاه در اواخر عمر، پسر بزرگش را به‌عنوان وارث سلطنت خود انتخاب می‌کند. پسر کوچک او با پدر مخالفت کرده و او را ترک می‌کند. مدتی بعد پسر بزرگ کشته می‌شود و جنگ بر سر قدرت بین برادران اتفاق می‌افتد. برادران در برابر هم می‌ایستند و عاقبت سلسله ایچی مونجی نابود می‌شود.

**************************************************
فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی «پوریا آذربایجانی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: یونس جانباز اعصاب و روان، حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص، اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند که ...

سعید آقاخانی، طناز طباطبایی، پانته‌آ پناهی‌ها، مهرداد صدیقیان، امید روحانی، حسین سلیمانی، کاظم سیاحی و علی شادمان در فیلم سینمایی «اروند» ایفای نقش کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «نجات در کرنتن» به کارگردانی «آندراس پروچاسکا»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی کن دوکن، ژولیا کوشویتس و لئون باومگارتنر خواهیم دید: دختر بچه‌ای به نام کاتارینا بر اثر سقوط در برکه و خفگی، دچار ایست قلبی شده و برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شود. مارکوس جراح قلب که در راه رفتن به مراسم جشن تولد پسرش است، توسط رییس بیمارستان احضار می‌شود، تا یکی از مسئولین وزارت بهداشت تحت نظر او مورد جراحی شود. اما قبل از شروع عمل به مارکوس اطلاع داده می‌شود یک مورد اورژانسی پیش آمده و او جراحی اصلی خودش را به تعویق می‌اندازد.

**************************************************
فیلم سینمایی «ناجی علی» به کارگردانی «عاطف طیب»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی سلیم کلاس، محمود الجندی، لیلا جبر و نبیلا النابلسی؛ داستان زندگی ناجی علی؛ کارتونیست فلسطینی را روایت می‌ک‌ند که از هنرمندان شاخص فلسطین است.

**************************************************
فیلم سینمایی «سنجاقک» به کارگردانی «تام شادیاک»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی کوین کاستنر، کتی بیتس، سوزانا تامپسون و ران ریفکین خواهید دید: پزشکی به نام جو دارو، عزادار مرگ همسرش، امیلی است که در آمریکای جنوبی کمک‌های پزشکی مردم نیازمند را تأمین می‌کرده و در تصادف اتوبوسی درگذشته است. موقع سرکشی به بخش اطفال جو احساس می‌کند که امیلی از تجربه بین مرگ و زندگی بیماران علاج ناپذیرش استفاده می‌کند تا با او ارتباط برقرار کند ...

**************************************************

**** شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «داستان سامرا» به کارگردانی «حسین سلطانی و وحید چالاک»، پنج‌شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

خلاصه داستان این انیمیشن از این قرار است که: یک گروه شیطانی و خرابکار به کمک امواجی رادیویی انسان‌ها را کنترل کرده و از آن‌ها نیرو‌هایی انتحاری برای حمله به حرم امام حسن عسگری (ع) در سامرا می‌سازند. برای مقابله با آنها، عده‌ای از دانشمندان جوان ایرانی دستگاهی اختراع کرده‌اند که قادر است با تأثیرگذاری بر عملکرد دستگاه اختراع شده توسط گروه مذکور، اثر آن را خنثی کند، اما برای دستیابی به این هدف لازم است ابتدا پایگاه عملیاتی گروه مذکور شناسایی شود ...

**************************************************
فیلم سینمایی «تن‌های تنهای تنها» به کارگردانی «احسان عبدی‌پور»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: عبدالکریم معروف به رنجرو پسرکی بوشهری است که در یکی از روستا‌های اطراف نیروگاه اتمی بوشهر زندگی می‌کند. او با پسرکی روسی، که پدرش از مهندسان روسی نیروگاه است دوست می‌شود؛ اما تحولات جهانی به ویژه پرونده هسته‌ای ایران و واکنش‌های اطرافیان، دوستی صادقانه و بی‌آلایش آن‌ها را تهدید می‌کند...

میثم فرهومند، آرمان هوانسیان، ابراهیم تمهید، عباس جوادی، آنا پانوسیان، تیگران خزمالیان، عباس باک، حسین قفلی، محسن مکاری و غلامرضا فرح زاده در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************
انیمیشن سینمایی «سربازان کوچک» به کارگردانی «کیانوش دالوند»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: اسرائیلی‌ها به یک روستا حمله می‌کنند و مردان و زنان را به اسارت می‌برند تا بعدا بتوانند با زیر پوشش گرفتن بچه‌ها به دنیا اعلام کنند که بچه‌های بی سرپرست را حمایت کرده اند. یک خبرنگار به روستائیان اعلام می‌کند، ولی او هم به اسارت می‌رود و بچه‌ها به تنهایی با اسرائیلی‌ها مبارزه کرده و ...

**************************************************

**** شبکه امید

فیلم تلویزیونی «مٌنار» به کارگردانی «سید حامد حسینی»، چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
این فیلم داستان پسر نوجوانی است به نام امیر که در رشته اذان حائز رتبه شده و در تلاش است با کمک دوستش سجاد آرزوی پدربزرگ جانبازش را با خواندن اذان در مسجد برآورده کند، ولی در انجام این کار با مخالفت خادم مسجد و مشکلاتی مواجه می‌گردد. امیر نیز یک روز تصمیم می‌گیرد با کمک دوستش سجاد مخفیانه و شبانه به مسجد برود و با برداشتن کلید وارد منار شود تا در زمان سحر بتواند اذان صبح را بخواند، اما در حین رفتن به منار متوجه چند دزد می‌شوند که قصد سرقت آثار تاریخی و عتیقه مسجد را دارند و...

در این تله فیلم بازیگران نوجوانی همچون محمد رنجکش، سجاد رضایی، منصور گماری و عباس جلیل زاده ایفای نقش می‌کنند.

**************************************************
فیلم سینمایی «تبدیل شوندگان ـ بامبل بی» به کارگردانی «تراویس نایت»، پنج‌شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی هیلی استاینفلد، جان سینا و جرج لندبورگ جونیور خواهیم دید: در جنگ میان ربات‌های فضایی، یک ربات زخمی به سمت زمین می‌آید و در یک گاراژ به صورت یک فولکس قورباغه‌ای پنهان می‌شود. دختری به نام چارلی در روز تولد هجده سالگی اش این ماشین را پیدا می‌کند، ولی خیلی زود متوجه می‌شود که این ماشین کهنه و قدیمی می‌تواند به یک ربات غول پیکر تبدیل شود. چارلی اسم این ربات را بامبلبی می‌گذارد و تنهایش را با او پر می‌کند. چارلی سال‌ها پیش پدرش را از دست داده و هنوز نتوانسته با نبود پدرش کنار بیاید. چارلی با حضور بامبلبی زندگی جدیدی را تجربه می‌کند. اما ...

**************************************************
فیلم سینمایی «آزادی مشروط» به کارگردانی «حسین مهکام»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

فیلم چند داستان مختلف را دنبال می‌کند. اول، داستان پسرکی مجرم که می‌بایست اصلاح شود، اما به حدی غیرقابل کنترل است که همه را درگیر کرده، و دومی داستان علاقه مادرِ پسر به وکیل که ...

رامبد جوان، هنگامه قاضیانی، شاهرخ فروتنیان، حسین پاکدل و علیرضا مظفری در فیلم سینمایی «آزادی مشروط» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «شن شن» به کارگردانی «بان آن»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی هی چینگ پاو، ژی ژان وو و‌ای ون ین؛ روایت زندگی پیرزنی تنها است که برای گذران روزمرگی از اتفاقات روزانه‌اش فیلم گرفته و در اینستاگرام استوری می‌گذارد. در میان مخاطبان اینستاگرامش پسرک نوجوانی متوجه تنهایی وی شده و او را پیدا می‌کند و ...

**************************************************

**** شبکه افق

فیلم سینمایی «گزارش» به کارگردانی «اسکات زد. برنس»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آدام درایور، آنت بنینگ و جان هام خواهید دید: شخصی به نام دنیل جونز راجع به شکنجه‌های عوامل سازمان سیا روی مظنونین حملات تروریستی پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ انجام می‌دهد. اصل ماجرا به سال ۲۰۰۱ برمی گردد که مشخص می‌شود جورج بوش پسر، رئیس جمهور وقت آمریکا، اختیارات ویژه‌ای به سازمان سیا برای شکنجه و بازجویی از مظنونان مسلمان حملات تروریستی داده است. سیا دو پیمانکار را استخدام کرده بود تا به کمک آن‌ها این بازجویی‌ها انجام شود. فیلم بر بستر تحقیقات جونز و تیم چند نفره او که در یک زیرزمین بدون پنجره، روی مستندات این گزارش کار می‌کنند جلو می‌رود. نقطه عطف تحقیقات جونز جایی است که او گزارش می‌دهد سازمان سیا می‌دانسته ...

**************************************************

**** شبکه شما

فیلم تلویزیونی «لکنت» به کارگردانی «محمدرضا حاجی غلامی»، پنج‌شنبه ۱ اردیبهشت ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: سارا خواهر رسول لکنت زبان دارد، معلم به رسول توصیه می‌کند که به سارا کمک کند که با مطالعه کتاب، لکنت زبانش از بین برود، اما رسول که می‌بیند در روستا کتابخانه‌ای وجود ندارد، با کمک دوستانش و حاج رسول مغنی کتاب‌هایی را امانت می‌گیرد و آن‌ها را در حیاط مسجد می‌گذارد، باران سختی بارش می‌گیرد، رسول برای محافظت از کتاب‌ها یک بنر آیت الکرسی راروی آن‌ها می‌کشد، اما گاو کتاب‌ها را در نبود رسول می‌خورد و ...
سجاد اسماعیلی، مهرنوش مقیمی و محسن عالم زاده در این فیلم بازی کرده اند.

**************************************************
فیلم تلویزیونی «عطر گل نرگس» به کارگردانی «امین کاشرفی»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
داستان فیلم درباره یک مستند ساز است که در پی ساختن فیلمی برای شهید امین الله باقی است، با مادر شهید مصاحبه می‌کند، و متوجه می‌شود که او مفقود الاثر است و قبر او فقط یک نماد است. او وصیت نامه شهید را از مادر شهید می‌گیرد و آن را داخل کیفش می‌گذارد، اما کیف او گم می‌شود و شخصی به نام مسعود کیف او را پیدا می‌کند و به خاطر مشکلات مالی زیادی که دارد مجبور می‌شود از پول‌های داخل کیف به صاحب خانه شان بدهد تا وسایلشان را بیرون نریزد. زن او که می‌دانست شوهرش پول ندارد به خرید‌های او مشکوک می‌شود تا اینکه کیف را پیدا می‌کند و وصیت نامه شهید را می‌خواند. منصور که از وصیت نامه شهید اطلاع نداشته شرمنده می‌شود، و به فکر این می‌افتند که صاحب کیف و وصیت نامه را پیدا کنند، اما آلاله همسر منصور در راه بنیاد شهید کیفی که وصیت نامه شهید در آن بود را در ماشین جا می‌گذارد، آن‌ها تصمیم می‌گیرند سر قبر شهید بروند و ...
امین کاشرفی، احسان محمدیان، صدیقه بقائی فرد و زهرا حیاتی در فیلم تلویزیونی «عطر گل نرگس» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************
فیلم تلویزیونی «به وقت رهایی» به کارگردانی «ناصر قهرمانی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
داستان فیلم درباره شخصی به نام محمد است که در خانواده‌ای مذهبی در روستای هیدج متولد شد. از همان کودکی هوش سرشاری داشت و یکی از روحانیون روستا پیشنهاد داد تا وی را تعلیم دهد. مدتی در قزوین تحصیل کرد و سپس به تهران آمد. بعد مدیر مدرسه منیریه تهران شد. بعد از فوت پدر عازم نجف شد و در راه مورد هجوم راهزنان قرار گرفت و تمام کتاب‌های او را دزدیدند. حکیم هیدجی خیلی از این مسئله ناراحت بود، راهزن به او گفت: علم باید در مغز باشد نه در خورجین اسب. این گفته حکیم را متحول کرد. مدتی بعد راهزن تحت تاثیر اخلاق حکیم هیدجی از کرده خود پشیمان شد و حتی کتاب‌هایی را که از ایشان دزدیده بود بازگرداند. حکیم هم برای کمک به درمان او، دارو‌هایی داد. در جریان فتوای تنباکو با سخنرانی و شکستن قلیان‌ها و نوشتن رساله دخانیه از فتوای آیت الله میرزای شیرازی دفاع کرد و ...
علیرضا جلالی تبار، اسماعیل خلج، کیهان ملکی، میرطاهر مظلومی، کامیار شکیبایی، زهرا سعیدی و محمدرضا ژاله در فیلم تلویزیونی «به وقت رهایی» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «مرد بارانی» به کارگردانی «بری لوینسون»، جمعه ۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تام کروز و داستین هافمن خواهیم دید: چارلی بابیت جوانی که غرق تجارت اتومبیل‌های لوکس است با خبر می‌شود پدرش فوت کرده و خانه ۳ میلیون دلاری‌اش را به برادر دیگرش، ریموند که مبتلا به اوتیسمی است، بخشیده است. چارلی تا کنون برادرش را ندیده است، اما برای استفاده از ارث پدر ناچار است ...

**************************************************

فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» به کارگردانی «پرویز شیخ‌طادی»، شنبه ۳ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: در یک بندرگاه اسرائیل، زنی یهودی که پس از مرگ همسرش، با یک مرد مسیحی ازدواج کرده‌است، کودک ۸-۷ ساله خود را در پی اقدامات حقوقی و اصرار‌های زیاد پدربزرگش برای مدت کوتاهی به وی می‌سپارد. پدربزرگ کودک که یکی از سران جریان فکری صهیونیسم است در جواب نگرانی‌های مادر، وعده می‌دهد که او یک ماه بیشتر اینجا نمی‌ماند و پس از آن، کودک با اراده خود هر کجا که خواست می‌تواند برود که ...

علی نصیریان، امیریل ارجمند، دارین خمسه، آرسینه سوکیاسیان، مهدی فقیه و سیلوا آندرانسیان در فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» ایفای نقش کرده اند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *