تغییر قیمت بلیت متروی تهران از ابتدای اردیبهشت

۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳:۳۸
کد خبر: ۸۰۸۹۸۷
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران از ابتدای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ و ارایه تخفیف به استفاده کنندگان از کارت بلیت خبر داد.

- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مهدی شایسته اصل گفت: طبق مصوبه اعمال تغییر نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی شهر تهران که به تأیید شورای اسلامی شهر و فرمانداری تهران رسید، همانند سنوات گذشته و پس از اخذ تمامی مجوز‌های قانونی از روز پنجشنبه یکم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ تغییر قیمت بلیت با افزایش میانگین ۲۵ درصد انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود: افرادی که از خطوط حومه‌ای استفاده می‌کنند باید در ایستگاه مبدأ بلیت تک سفره مخصوص حومه، هشتگرد و فرودگاه امام خمینی (ره) را تهیه کنند. مسافران با خرید این نوع بلیت می‌توانند بدون محدودیت مسافت طی شده به مقصد ایستگاه موردنظر خود در خطوط مختلف مترو تردد کنند.

شایسته با اشاره به اینکه مسافران شهر زیرزمینی با خرید بلیت تک سفره مترو به‌صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن‌های مجاز معرفی شده یا دستگاه‌های خودکار فروش بلیت نصب شده در ایستگاه‌های مترو، می‌توانند از ۵ درصد تخفیف بهره‌مند شوند، گفت: به‌منظور تشویق مسافران مترو به استفاده از کارت بلیت‌های مبلغ دار متناسب با مسافت طی شده حداکثر تا ۲۰ درصد بهای بلیت تک‌سفره، تخفیف ارائه خواهد شد.

همچنین مسافرانی که نسبت به احراز هویت خود در هنگام خرید یا شارژ کارت بلیت مبلغ دار اقدام کنند که به‌عنوان کارت بلیت‌های مبلغ دار شخصی‌سازی‌شده شناخته می‌شوند، ۵ درصد تخفیف بیشتر علاوه بر سایر تخفیفات، دریافت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسافران دارای کارت بلیت مبلغ دار، در هنگام ثبت ورود کمترین بهای بلیت از اعتبار کارت ایشان کسر می‌شود خاطرنشان کرد: مسافران می‌توانند با ثبت خروج خود باتوجه‌به مسافت طی شده مابه‌التفاوت مبلغ سفر را پرداخت کنند. همچنین درصورتی‌که دارندگان کارت بلیت مبلغ دار در هنگام خروج، بلیت خود را در دستگاه‌های کنترل قرار ندهند مابه‌التفاوت بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ دار، از اعتبار کارت ایشان کسر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه شرایط و ضوابطی برای بهره مندی گروه‌های خاص از جمله سالمندان، دانش‌آموزان، دانشجویان از تخفیف‌های ۵۰ تا ۹۰ درصدی و همچنین کارت ویژه جانبازان ۲۵ درصد به بالا و معلولین به‌صورت رایگان و نامحدود تعیین شده است گفت: کارت بلیت اقشار خاص از طریق سایت eticket.tehran.ir در اختیار مسافران واجد شرایط قرار می‌گیرد.


برچسب ها: متروی تهران مترو

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *