تاثیر واکسیناسیون بر کاهش ابتلای کودکان به کرونای شدید

۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰:۰۱
کد خبر: ۸۰۸۸۷۹
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد در دوره شیوع امیکرون تزریق واکسن کووید-۱۹ خطر بستری شدن در بیمارستان را در کودکان کاهش می‌دهد.

_ ایسنا به نقل از نیوز مدیکال نوشت: نتایج یک مطالعه که در مجله پزشکی "نیوانگلند" منتشر شد، نشان داد: در طول دوره شیوع سویه اُمیکرون، واکسیناسیون با سری اولیه واکسن فایزر، خطر بستری شدن ناشی از بیماری کووید-۱۹ را در کودکان پنج تا ۱۱ ساله تا دو-سه برابر کاهش داده است.

در میان نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله که با سری اولیه واکسن فایزر واکسینه شدند، مصونیت در برابر بستری شدن ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در طول دوره شیوع اُمیکرون کمتر از دوره دلتا بود. در بین بزرگسالان نیز به این شکل بوده است.

نتایج این مطالعه تایید می کند که واکسیناسیون کووید-۱۹ برای کودکان و نوجوانان واجد شرایط همچنان در برابر شدیدترین عوارض و پیامدهای مرتبط با عفونت کووید-۱۹ و صرف نظر از نوع سویه، اثربخش است. پیش بینی اینکه آیا این واکسن در برابر زیرسویه فعلی اُمیکرون نیز موثر خواهد بود یا خیر، دشوار است اما به احتمال زیاد سطح مصونیت ایجاد شده مشابه خواهد بود.

 به گفته متخصصان نتایج این بررسی اهمیت واکسیناسیون کووید-۱۹ از جمله دریافت دُز یادآور برای سنین ۱۲ سال و بالاتر را تقویت می کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *