۱۰۰ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش اضافه می‌شوند

13:15 - 30 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۸۸۶۰
رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه بالغ بر ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز دانشگاه فرهنگیان در شهریورماه جاری وارد آموزش و پرورش می‌شوند گفت: ادعا داریم که اگر با این شیب و سرعت جلو برویم تا سال ۱۴۰۲ برای همیشه کف نیاز به نیروی انسانی را حل می‌کنیم.

- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، حسین خنیفر درباره آخرین وضعیت آموزش و جذب دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان توضیح داد و اظهار کرد: برای سال جدید سهمیه جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید تصویب شده است که ۵۰۰ سهمیه متعلق به دانشگاه شهید رجایی و ۲۴ و ۵۰۰ سهمیه متعلق به دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود: آماده پذیرش به صورت پیوسته و ناپیوسته هستیم. قرار بود اردیبهشت ماه هم ۳۷ هزار نفر از محل ماده ۲۸ اساسنامه پذیرفته شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره میزان فارغ التحصیلان دانشگاه برای ورود به کلاس‌های درس نیز گفت: ۲۰ هزار فارغ التحصیل از دانشجومعلمان ورودی سال ۹۷ خواهیم داشت. بحثی هم مطرح شد که در حال بررسی کارشناسی آن هستیم تا ورودی‌های ۹۸ را که قاعدتا باید در ۱۴۰۱ فارغ التحصیل کنیم، زودتر وارد آموزش و پرورش کنیم و آن‌ها واحد‌های باقی مانده را آخر هفته‌ها بگذرانند که در این صورت ۲۵ هزار نفر دیگر افزوده می‌شود.

خنیفر ادامه داد: در این صورت سرجمع بالغ بر ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل پیوسته و مهارت آموز در سال جاری خواهیم داشت و در شهریور ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر تحویل آموزش و پرورش می‌شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا دوره مهارت آموزی پذیرفته شدگان تا شهریورماه به اتمام می‌رسد؟ اظهارکرد: دوره مهارت آموزی افرادی که تحویل می‌دهیم کامل می‌شود و دوره‌های مهارت آموزی پذیرفته شدگان دوره جدید اردیبهشت ماه که ۳۷ هزار نفر می‌شود تا پاییز به طول می‌انجامد که روی رقم قبلی اضافه می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: ادعا داریم که اگر با این شیب و سرعت جلو برویم تا سال ۱۴۰۲ برای همیشه کف نیاز به نیروی انسانی را حل می‌کنیم و اگر بخواهیم به مقوله ارتقای کیفیت برسیم و از تراکم در کلاس‌های درس بکاهیم، طی سال‌های ۱۴۰۶ تا ۱۴۱۰ این اتفاق محقق می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *