دادستان کل کشور دستور تشکیل شعب تخصصی رسیدگی به جرایم حوزه استاندارد را صادر کرد

۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹:۰۵
کد خبر: ۸۰۸۸۰۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان کل کشور در نامه‌ای به دادستان‌های انقلاب و عمومی کشور بر تقویت و توسعه نظام استاندارد و تعیین شعب تخصصی در دادسرا‌ها به منظور رسیدگی به جرایم این موضوع، تاکید کرد.

 - به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه - حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در راستای حمایت از تولیدات داخلی و همچنین صیانت از حقوق مردم و مصرف کنندگان، در نامه‌ای به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور بر تعیین شعب تخصصی رسیدگی به جرایم حوزه استاندارد در راستای حمایت از تولید و ارتقای کیفیت محصولات داخلی تاکید کرد.

دادستان کل کشور در این نامه خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور تقویت و توسعه نظام استاندارد را زمینه ساز ارتقای مناسب کیفیت ملی و دستیابی به توسعه پایدار و تولید محصولات داخلی دانسته و از آن با عنوان یکی از اهداف اساسی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد یاد کرده است.

در بخشی از این نامه با اشاره به تعیین شعب تخصصی و اعلام نتیجه به دادستانی کل کشور آمده است: مقابله با کالای تقلبی موجود در بازار به عنوان یکی از مصادیق بارز حمایت از تولید و عوامل موثر در ارتقای کیفیت محصولات داخلی است، برهمین اساس و به لحاظ اهمیت موضوع ماده ۵۰ قانون مذکور تعیین شعب تخصصی در دادسرا را به منظور رسیدگی به جرایم موضوع این قانون پیش بینی کرده است.

دادستان کل کشور دستور تشکیل شعب تخصصی رسیدگی به جرایم حوزه استاندارد را صادر کردارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *