تهدید عربستان به افشای فساد «منصور هادی»

10:46 - 29 January 1401
کد خبر: ۸۰۸۵۵۹
وال استریت ژورنال می‎گوید علت کناره گیری منصور هادی از قدرت در یمن تهدید و فشار محمد بن سلمان اعلام کرد.
رسانه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، به نقل از مقام‌های عربستان و یمن، می‎گوید که عربستان، «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور فراری یمن را از قدرت کنار زده است.
 
بر اساس این گزارش، مقام‌های عربستان و یمن، می‌گویند ریاض در اوایل ماه جاری با تحت فشار قرار دادن «منصور هادی»، رئیس جمهور فراری یمن که در عربستان به سر می‌برد، او را ناچار به کناره گیری از قدرت کرد.
 
«وال استریت ژورنال»، نوشت «محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان ظاهرا در حاشیه مذاکرات در ریاض فرمانی کتبی به منصور هادی داد که در آن مفاد تفویض اختیارات به شورای ریاست جمهوری آمده است.»
 
این گزارش می‎افزاید که عربستان به «منصور هادی» فشار آورد تا از قدرت کناره گیری کند و تهدید کرد که مدارک مربوط به فساد او را منتشر خواهند کرد.
 
به گفته مقام‌های یمنی و عربستانی، «بن سلمان» به اطلاع «منصور هادی» رساند که دیگر سران یمن توافق دارند که زمان کناره گیری او از قدرت فرا رسیده است.
براساس گزارش مذکور، وضعیت «منصور هادی» در پایتخت عربستان تا حد زیادی شبیه به حبس بوده و ارتباط های وی در روز‌های پس از کناره گیری از قدرت محدود شده است.
 
«منصور هادی»، رئیس جمهور فراری یمن، در هفت آوریل (۱۸ فروردین)، قدرت را به شورایی متشکل از هشت نماینده از گروه‌های مختلف یمنی سپرد که نامی از انصارالله در این شورا نیامده است.
 
تشکیل این شورا در پی مذاکرات ادعایی در ریاض اعلام شد.
 
این اقدام در حالی صورت گرفت که عربستان درصدد راه‌هایی برای پایان دادن به جنگ هفت ساله در یمن است که سبب بروز بحران انسانی شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *