صبرکن: تا وقتی دستمزد کارهای قبلی‌ام را نگیرم کار نمی‌کنم/بی اخلاقی‌ها در بازیگری خانه نشینم کرد

۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۲
کد خبر: ۸۰۸۴۳۷
بازیگر سریال «یوسف پیامبر (ع)» گفت: وضعیت به نحوی شده که بسیاری از بازیگران خانه نشین شده اند، به فرض مثال اگر بازیگری به دلیل عدم پرداخت دستمزدش پروژه را ترک کند، با در دست داشتن رسانه آن بازیگر را خراب می‌کنند. این روزها ترجیح می دهم به جای دوندگی برای دستمزد در آرامش به زندگی شخصی ام برسم.

مهوش صبرکن در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: فعلا در هیچ کاری بازی نمی‌کنم و تا وقتی که طلبم از آثار قبلی را نگیرم ترجیح می‌دهم در شرایط خطرناک کرونا در خانه مانده مطالعه و استراحت کنم. وقتی تهیه کنندگان دستمزدمان را نمی‌دهند چه اصراری است که در آثار حضور داشته باشیم.

وی در همین راستا ادامه داد: من طلب‌های زیادی از تهیه کنندگان دارم که هنوز وصول نشده است، به شخصه از جریان پرداخت دستمزد‌ها کاملا گلایه مندم و به همین خاطر خانه نشینی را به بازیگری ترجیح می‌دهم. در حال حاضر هم خودم و هم «محمود پاک نیت» همسرم طلب‌های زیادی داریم که پرداخت نشده است، با این وضع چرا باید سرما، گرما و خطر کرونا را به جان بخریم و در پروژه‌ای برویم که در نهایت برای دستمزدش باید ماه‌ها دوندگی کنیم.

بازیگر سریال «پس از باران» قرارداد بازیگران را بی ارزش خواند و اظهار کرد: قرارداد‌های سینمایی که با تهیه کنندگان بسته می‌شود کاملا یک طرفه بوده و کشک است، هیچ بازیگری اگر تهیه کننده دستمزدش را ندهد از سمت قرارداد به هیچ جایی نخواهد رسید. من سال گذشته در یک پروژه بازی کردم و امروز بعد از یکسال هنوز هزار تومان دستمزدم را پرداخت نکرده اند، با وجود اینکه قرارداد داشتم. بارها شده به تهیه کننده گفته ام که مشکلات مالی دارم تا چکم را پرداخت کند و وی هم از مبلغ قراردادم کم کرده تا چک را در همان موقع نیازم پرداخت کند. 

وی در همین رابطه اضافه کرد: مسئله اصلی اینجاست که وقتی یک پروژه سال گذشته قرار بر تسویه حساب با من را داشته، اگر امسال تسویه کند، آن پول ارزش مالی سال گذشته را برای من خواهد داشت یا خیر. قطعا این طور نخواهد بود. به دلیل همین بی اخلاقی‌ها ترجیح دادم تا پیشنهادات را رد کنم و فعلا در خانه بمانم.

بازیگر سریال «بوی باران» ورود برخی تهیه کننده نما‌ها را ناگوار خواند و افزود: این روز‌ها تهیه کنندگی در سینما مد شده است، در هر صورت هر فردی نمی‌تواند تهیه کننده باشد و این افراد تازه از جایی حمایت می‌شوند، در غیر این صورت چطور تهیه کننده‌ای با وجود شکایت بابت عدم پرداخت دستمزد کار‌های قبلی خود همچنان مشغول تهیه و تولید است؟.

صبرکن با اشاره به کم کاری نسل پیشکسوت سینما و تلویزیون ادامه داد: بدقولی تهیه کنندگان بازیگران را کلافه کرده است. متاسفانه این تهیه کنندگان جدید با دستمزد‌های بسیار کم سراغ بازیگران قدیمی و پیشکسوت می‌روند، تازه وقتی آن بازیگر مبلغ را پذیرفت همان را هم به وی نمی‌دهند.

وی در همین رابطه ادامه داد: وضعیت به نحوی شده که بسیاری از بازیگران خانه نشین شده اند، به فرض مثال اگر بازیگری به دلیل عدم پرداخت دستمزدش پروژه را ترک کند، با در دست داشتن رسانه آن بازیگر را خراب می‌کنند. این روزها ترجیح می دهم به جای دوندگی برای دستمزد در آرامش به زندگی شخصی ام برسم. 

این بازیگر پیشکسوت سینما درباره عدم تعهد برخی تهیه کنندگان به قرارداد اظهار کرد: مشکلات تهیه کنندگی به یکباره به وجود نیامده است، از نظر من این بدعادتی و بدقولی تهیه کنندگان به مرور زمان پیش آمده و تنها به دستمزد هم ختم نمی شود.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: وقتی شرایط تهیه و تولید به سمت فعلی رفته است، وقتی تهیه کنندگان می خواهند با هزینه های بسیار کم پروژه را جمع کنند و اکثریت مواقع دستمزد بازیگران را هم نمی دهند دیگر نمی توانیم انتظار تولید سریالی مثل «پس از باران» را داشته باشیم. از نظر من با وضعیت فعلی هیچ چیز سینما و تلویزیون به قبل باز نخواهد گشت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *