اعلام مصوبات شورای راهبردی اکران و اکران عید فطر

۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶:۵۳
کد خبر: ۸۰۸۴۰۴
رییس کانون پخش کنندگان سینما و سخنگوی شورای راهبردی اکران که به تازگی توسط سازمان سینمایی برای برنامه ریزی‌های کلان اکران و نمایش در سال ۱۴۰۱ تشکیل شده از آخرین مصوبات و فعالیت‌های این شورا خبر داد.

- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ علی سرتیپی در این رابطه گفت: جلسات شورای راهبردی اکران خوشبختانه، با اهتمام، جدیت و مسوولیت پذیری تمامی اعضا و حضور شخص رییس سازمان سینمایی بطور منظم برگزار می‌شود و طی جلسات فشرده روز‌های گذشته در گام اول موفق به تنظیم یک قرار داد مشترک و جامع و به اصطلاح (قرارداد تیپ) مابین پخش کنندگان و سینماداران شدیم که مبنای اصلی رابطه میان پخش کننده و صاحب سینما قلمداد میشود و این قرارداد در سامانه سمفا بارگذاری شده ومبنای اصلی کار خواهد بود.

وی افزود: درگام بعدی تدوین آیین نامه اجرایی اکران که بر اساس آن شورای صنفی بعنوان ناظر بر حسن اجرای قرارداد فوق الذکر و رسیدگی به امور اکران و در واقع به مثابه یک دبیرخانه هوشمند عمل خواهد کرد؛ تشکیل می‌شود و این مساله در دستور کار قرار دارد.

رییس کانون پخش کنندگان سینما و سخنگوی شورای راهبردی اکران در باره اکران عید فطر هم گفت: مقرر شده تا پخش کنندگان نهایتا، تا ۳۰ فروردین فیلم‌های دارای پروانه نمایش معتبر مورد نظر را جهت اکران عید فطر و اکران ۲ و۳ عید نوروز به دبیرخانه کانون پخش اعلام نمایند تا در جلسه شورای راهبردی اکران و براساس نظر سینما‌های سرگروه و پخش کنندگان، مقدمات عقد قرارداد و ثبت فیلم‌های عید فطر و اکران۲ و۳ نوروز انجام شود.

سرتیپی در پایان اشاره کرد: با جو و فضای خوب و تعامل قابل توجهی که در جلسات شورای راهبردی اکران می‌بینم و با توجه به شرایط خاص و سختی که در اکران ۱۴۰۱ بواسطه حجم فیلم‌های درصف اکران مواجهیم، شاهد نمایش پر رونق و در عین حال توام با عدالتی برای سینمای ایران باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *