اولین جلسه دادستان مرکز ایلام با شهردار و اعضای شورای شهر برگزارشد

10:56 - 28 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۸۳۷۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان استان ایلام جلسه‌ای با هدف رعایت حقوق عامه و حل مسائل و مشکلات شهرداری، با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام برگزار کرد.
- عبدالوهاب بخشنده جلسه‌ای یک ساعته با هدف رعایت حقوق عامه و حل مسائل و مشکلات شهرداری، با شهردار و اعضای شورای شهر ایلام برگزار کرد.

مباحث مختلفی در این جلسه بین شهردار و اعضای شورای شهر با دادستان ایلام مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این دیدار بخشنده بیان کرد: شورا و شهرداری دو نهاد مکمل و همراه همدیگر هستند که در جهت خدمت به عامه مردم تشکیل شده اند و در این خصوص شورای شهر باید از مجموعه شهرداری همراهی و حمایت کنند تا شهردار نیز دلگرم به حمایت آنان بتواند کار کند و در جهت عمران و توسعه شهر گام بردارد.

دادستان استان ایلام با تاکید به اینکه شهرداری هم باید پای کار باشد، افزود: مسائل و مشکلاتی در حوزه شهری وجود دارد از جمله وضعیت معابر که مملو از بساط خرده فروشی و میوه فروشی است که در این خصوص شهرداری بایستی پای کار بیاید و این مشکلات را حل کند.

بخشنده اظهار کرد: معضل دیگر مبحث ساخت و سازهاست که باید بر آن نظارت صورت بگیرد که از نیروی انتظامی می‌خواهم همکاری لازم در این خصوص داشته باشد.

دادستان ایلام بیان کرد: نخاله‌های شهری، چاله‌های خیابان ها، وضعیت دکه هایخ بلوار شهید سردار سلیمانی و معضل وانت بار‌ها از جمله مسائل و مشکلاتی هستند که علاوه بر اینکه زیبایی شهر را به مخاطره انداخته اند مطالبه جدی مردم نیز شده اند که باید مرتفع شوند.

بخشنده تاکید کرد: اعضای شورای شهر از شهردار حمایت کنند و ما هم مجموعه قضا کمک می‌کنیم، ولی با تخلف‌ها بصورت جدی برخورد می‌کنیم، زیرا مردم کار ما را می‌بینند و باید هشیار باشیم.

دادستان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه همه ما رعایت حقوق عامه است و در این راستا باید تلاش کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود.

در این جلسه شهردار ایلام بیان کرد: شهرداری مسائل و مشکلات زیادی دارد که یقینا مرتفع کردن این مشکلات نیازمند داشتن برنامه ریزی و تلاش و مهمتر همراهی و همکاری دستگاه‌ها و نهادهاست.

محمدی با اشاره به این نکته افزود: یکی از مشکلات شهر ایلام نداشتن میدان میوه و تره بار است و این خود باعث بوجود آمدن فضایی نازیبا و در هم ریختگی معابر را بدنبال دارد که امیدواریم با حمایت دادستان محترم بتوانیم بر این مشکلات فائق آییم.

وی اشاره داشت: در خصوص مشکل ساخت و ساز‌ها هم از دادستان تقاضا دارم دستورات جدی به کمیسیون ماده ۱۰۰ مبذول دارند تا علاوه بر جلوگیری از رشد ناهمگون ساخت و ساز‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

شهردار ایلام همچنین خاطرنشان کرد: مشکل وانت بار‌ها نیز از دیگر مشکلاتی است که ما در صددیم چند نقطه یا مکان را جهت ساماندهی آنان فراهم کنیم، اما انتظار میرود نیروی انتظامی نیز کمک کار شهرداری باشد تا این مشکل نیز مرتفع شود.

در این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر ایلام نیز ضمن اعلام آمادگی مبنی بر همکاری با شهرداری و دستگاه‌های مربوطه اعلام کرد که از شهردار ایلام حمایت خواهیم کرد.

 انوری افزود: ما نمایندگان شهروندان در شورای شهر هستیم پس قطعا رفع دغدغه آنان وظیفه ماست و قطعا شورا و شهرداری در این راستا تمام تلاش خویش را جهت عمران و توسعه شهر بکار خواهند بست.

برچسب ها: قوه قضاییه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *