معلم خاطی در اشنویه با حکم جایگزین حبس به انجام کار خدماتی محکوم شد

9:34 - 28 January 1401
کد خبر: ۸۰۸۳۴۳
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از پیگیری و برخورد قانونی وقضایی با ضرب و شتم یک دانش آموز در شهرستان اشنویه خبرداد.

ناصر عتباتی در گفت‌وگو با میزان، درباره پیگیری خشونت و بدرفتاری نسبت به یک دانش آموز در یکی از مدارس اشنویه بیان کرد:در پی اطلاع از برخورد فیزیکی یک معلم با یک دانش آموز و ایراد جراحت از ناحیه سر به وی، دستور پیگرد قانونی در سریعترین زمان ممکن به دادستانی اشنویه داده شد و این دادسرا اقدامات لازم را برای پیگیری موضوع انجام داد.

وی افزود: بعد از تحقیقات لازم، پرونده منتهی به صدور حکم شد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه شاکی خصوصی در این پرونده رضایت داد، گفت: به لحاظ جنبه خصوصی پرونده حکم پرداخت دیه موقوفی تعقیب صادر شد و در خصوص جنبه عمومی پرونده با لحاظ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان حکم حبس صادر شد، ولی به دلیل گذشت شاکی و معلم بودن وی، حکم حبس به ارائه خدمات عمومی رایگان در حوزه آموزش تبدیل شد.

عتباتی با بیان اینکه نهاد‌های آموزشی باید الگوی اخلاق ورفتار حسنه و اسلامی باشند و به دانش آموزان کنترل خشم و مهارت‌های رفتاری و صبر را بیاموزند، بیان کرد: رفتار‌های ناشایست و خارج از ضوابط به هیچ وجه پذیرفته نیست و با عاملان چنین رفتار‌هایی وفق قوانین برخورد می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *