شرایط بیمه رایگان برای سه دهک پایین درآمدی

11:47 - 27 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۸۱۸۱
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر این مطلب که در حال حاضر با توجه به برآورد‌های انجام شده ۶ میلیون نفر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند؛ گفت:گفت: با توجه به این مصوبه و بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ فقط سه دهک پایین درآمدی می‌توانند به صورت رایگان بیمه شوند مابقی افراد نیز بر اساس ارزیابی وسع باید حق بیمه خود را که مبلغ اندکی هم است پرداخت نمایند تا بتوانند از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

- به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران محمد مهدی ناصحی گفت: در کنار پوشش بیمه همگانی سلامت برای آحاد جامعه، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار این سازمان برای پوشش هزینه‌های درمانی بیماران صعب العلاج و سرطانی قرارگرفته است تا بتواند هزینه‌های درمان این بیماران را تا حد زیادی پرداخت نماید؛ امیدواریم بتوانیم پرداخت از جیب بیمه شدگان را به شدت کاهش دهیم.

وی همچنین تشریح کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در حال حاضر حدود ۴۲ میلیون نفر بیمه شده دارد که در این آمار ممکن است خیلی‌ها به صورت بالقوه بیمه شده ما باشند، ولی برای تمدید دفاتر درمانی خود اقدام نکرده باشند کامل شدن این آمار به ما کمک می‌کند تا با کمک به مردم در ارائه خدمات بتوانیم از سردرگمی بیمه شدگان در مراجعات جلوگیری کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر توقف ارزیابی وسع در حال حاضر گفت: با توجه به این مصوبه و بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ فقط سه دهک پایین درآمدی می‌توانند به صورت رایگان بیمه شوند مابقی افراد نیز بر اساس ارزیابی وسع باید حق بیمه خود را که مبلغ اندکی هم است پرداخت نمایند تا بتوانند از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

ناصحی در پایان اظهار کرد: بر اساس فراخوان سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پوشش همگانی سلامت، افراد فاقد پوشش بیمه درمان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا مراجعه به سامانه خدمات غیر حضوری شهروندی به نشانی: bimehsalamatiranian.ir نسبت به بیمه نمودن خود و اعضای خانواده خود اقدام کنند.

این مقام مسئول همچنین در خصوص انتقال منابع ارزی دارو به سازمان‌های بیمه گر افزود: محقق شدن این امر نیازمند ساختار‌ها و زیر ساخت‌های لازم است ولیکن سازمان بیمه سلامت به عنوان کارگزار نهایی می‌تواند با تامین اعتبار به موقع و لازم و همچنین همکاری و هماهنگی با سایر سازمان‌های بیمه گر همچون، تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح این کار را اجرایی کند.

وی در این راستا یادآوری کرد: امیدواریم با همکاری وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو همچنین همکاری و هماهنگی بیشتر با سایر سازمان‌های بیمه گر بتوانیم با فراهم کردن زیر ساخت‌های فنی، اداری و مالی به زودی ساماندهی و تخصیص ارز دارو را در کشور اجرایی نماییم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران برای کاهش دغدغه‌های افراد جامعه مبنی بر افزایش قیمت دارو در سال جاری متذکر شد: پیش بینی می‌کنیم اگر منابع به موقع و کامل در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار گرفته و اختصاص پیدا کند در چرخه‌ای که ترسیم کرده ایم نه تنها قیمت دارو افزایش پیدا نمی‌کند بلکه متعادل ترهم شده و به قیمت اصلی خود برمی گردد تاکید داریم تا با توجه به رشد تعرفه‌های پزشکی در سال جدید، قیمت دارو افزایش پیدا نکرده و با قیمت شهریور ۱۴۰۰ محاسبه گردد دنبال این هستیم تا با مصوبه قانونی آن را نیز اجرایی کنیم.

ناصحی در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس فراخوان سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر پوشش بیمه همگانی سلامت و همچنین ساماندهی ارز دارو در کشور بیمه شدگان دارای دفترچه بیمه در مراجعه به داروخانه ها، مابه التفاوت کمتری را پرداخت خواهند کرد این در صورتی است که افراد فاقد بیمه، پرداخت بیشتری از جیب در مراجعات خود به مراکز درمانی خواهند داشت.


برچسب ها: بیمه سلامت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *