رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

خشونت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس و مسجدالاقصی

9:23 - 27 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۸۱۲۰
کارزار تجاوز و خشونت علیه فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی افزایش یافته و مسجدالاقصی به کانون خشونت‌های رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
تهاجم و یورش رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف فلسطین که از روز‌های پیش از آغاز ماه رمضان شدت یافته بود، اکنون به اوج خود رسیده است.
 
نظامیان صهیونیستی در ساعات اخیر یورش و تجاوز به «مسجدالاقصی» را تشدید کرده و شماری از فلسطینیان حاضر در این مکان را بازداشت کردند.

واکنش دمشق به حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۴:۴۰

وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد «جنایات نیروهای اشغالگر در مسجد الاقصی و حملات آشکار آن ها به نمازگزاران را به شدت محکوم می کنیم.»

اعتصاب زندانیان فلسطینی وارد صد و ششمین روز شد
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۶

زندانیان فلسطینی تحت بازداشت اداری وارد روز صد و ششم تحریم دادگاه‌های رژیم صهیونیستی شدند.

عمان حمله رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کرد
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۹

عمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد «اقدامات تحریک آمیز و غیرقانونی رژیم صهیونیستی و نیروهای اشغالگر آن در سرزمین های فلسطینی، یورش آن ها به مسجدالاقصی و حرم الشریف و حمله به نمازگزاران غیرمسلح و امن را محکوم می کنیم.»

تعداد مناطق درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان در شب گذشته
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۷

براساس گزارش ها، ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان در فلسطین در شب گذشته دستکم در ۳۵ نقطه درگیر شدند.

عملیات موفقیت آمیز حماس در خنثی سازی طرح صهیونیست ها
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۵

«کانال ۱۲» عبری اعلام کرد که «حماس» به تماس دو افسر صهیونیستی نفوذ کرد و طرح ضربه زدن را خنثی کرد.»

نخست وزیر جدید پاکستان رژیم صهیونیستی را به نقض حقوق بشر محکوم کرد
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۱:۲۴

«شهباز شریف»، نخست وزیر پاکستان، حمله به «مسجد الاقصی» را محکوم و تشدید خشونت توسط رژیم صهیونیستی را نقض آشکار حقوق بشر خواند. وی افزود «زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی از جان فلسطینیان بی گناه محافظت کند.»

تظاهرات مردم مراکش در حمایت از فلسطینیان
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۱:۲۰

مردم مراکش در مقابل پارلمان این کشور در «رباط»، پایتخت تظاهرات کردند و شعار‌هایی در حمایت از «جنین» و «مقاومت» سر دادند و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/04/3513985_785.mp4']
واکنش عربستان و آمریکا به خشونت های اخیر رژیم صهیونیستی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۰:۰۹

وزارت خارجه عربستان سعودی با انتشار بیانیه ای یورش نیرو‌های اشغالگر رژیم صهیونیستی به «مسجد الاقصی» و تشدید تنش ها در این مکان را محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا نیز به ابراز نگرانی در مورد خشونت های رخ داده، بسنده کرده و اعلام کرد که از طرف های درگیر می خواهد خویشتن‌دار باشند و از اقدامات تحریک‌آمیز و لفاظی خودداری کنند.

 

حماس خبر توافق آتش بس را تکذیب کرد
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۹

«حماس» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که صحبتی از وجود توافق آتش بس میان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی وجود ندارد. این بیانیه خواست تا اخبار مربوط را از منابع فلسطینی دنبال کرده و از روایت های نادرست رسانه های عبری دوری کنند.

واکنش های بین المللی به حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۱

به گزارش «مرکز رسانه اطلاع رسانی فلسطین»، حملات رژیم صهیونیستی به «مسجدالاقصی» با واکنش های منطقه ای و بین المللی روبرو شد.

- سخنگوی وزارت خارجه مصر ضمن محکوم کردن حمله اشغالگران رژیم صهیونیستی به «مسجد الاقصی» که به مجروح شدن صدها فلسطینی منجر شد، بر ضرورت تامین امنیت نمازگزاران و فراهم کردن زمینه عبادت آزادانه آنان در این مسجد تاکید کرد.

احمد حافظ ضمن محکومیت هرگونه خشونت علیه فلسطینیان، نسبت به عواقب و پیامدهای تجاوزات اشغالگران صهیونیست بر ثبات و امنیت اراضی اشغالی و منطقه هشدار داد.

- شورای علمای پاکستان هم ضمن محکوم کردن حمله به نمازگزاران فلسطینی، تاکید کرد که جنایات خطرناک اشغالگران صهیونیست تنها به تنش و درگیری بیشتر و جریحه‌دار شدن احساسات امت اسلامی و عربی منجر خواهد شد.

شورای مذکور جنایات اشغالگران صهیونیست در «قدس اشغالی» و «مسجد الاقصی» را نگران کننده و نقض صریح قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی دانست.

- از سوی دیگر، حزب جبهه اسلامی اردن در بیانیه‌ای خواستار تظاهرات در حمایت از «مسجد الاقصی» پس از اقامه نماز تراویح امشب شد.

این حزب از موضع ضعیف دولت اردن در قبال جنایات اشغالگران صهیونیستی علیه مقدسات فلسطین نیز ابراز تاسف کرد.

- در همین راستا، وزارت خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن شهادت شماری از فلسطینیان به دست اشغالگران رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و حملات وحشیانه امروز به نمازگزاران، تاکید کرد که این تجاوزات و جنایات به هیچ وجه قابل قبول نیست.

- دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس هم در بیانیه‌ای بر ضرورت احترام رژیم صهیونیستی به وضعیت تاریخی و قانونی حاکم بر قدس و مقدسات آن و توقف تمامی اقدامات نامشروع این رژیم تاکید کرد.

«نایف الحجرف»، از جامعه بین‌الملل خواست به مسئولیت خود در زمینه حفظ امنیت و سلامت نمازگزاران فلسطینی و واداشتن رژیم صهیونیستی به عمل به تعهدات خود به عنوان یک رژیم اشغالگر طبق قوانین بین‌الملل عمل کند.

- از سوی دیگر، رئیس پارلمان عربی نیز تاکید کرد که حمله به «مسجد الاقصی» و نمازگزاران فلسطینی موجب تحریک احساسات مسلمانان شده و نقض صریح حقوق بشر است.

«عادل عبدالرحمان العسومی»، بر ضرورت توقف اقدامات تحریک‌آمیز و تجاوزات اشغالگران صهیونیست در «مسجد الاقصی» به ویژه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

وی ضمن هشدار نسبت به تجاوزات خطرناک اشغالگران، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی در سایه سکوت جامعه جهانی تمامی قوانین و معاهدات بین‌المللی را نقض کرده است.

- «انصار الله» یمن نیز حمله اشغالگران صهیونیست به «مسجد الاقصی» و نمازگزاران را به شدت محکوم کرد و مقابله قهرمانانه فلسطینیان با صهیونیست‌ها را ستود.

- مشاور وزیر خارجه قطر نیز تاکید کرد که کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر، اکنون حرفی از تحریم رژیم صهیونیستی یا پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین نمی‌زنند.

- «تور وینسلند»، هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه هم خواستار توقف فوری تنش و اقدامات تحریک‌آمیز در اماکن مقدس قدس شد.

«وینسلند»، بالاگرفتن تنش در «مسجد الاقصی» را نگران کننده خواند و از رهبران سیاسی و دینی خواست به آرام‌سازی اوضاع در قدس کمک کنند.

-اتحادیه اروپا هم خواستار احترام به وضعیت حاکم بر مقدسات فلسطین شد و نسبت به تشدید تنش و درگیری‌ها در کرانه باختری و قدس و حملات امروز علیه «مسجد الاقصی» ابراز نگرانی کرد.

-کویت نیز یورش نیروهای اشغالگر به «مسجد الاقصی» را تشدید خطرناک و نقض آشکار منشورها و قطعنامه های بین المللی خواند.

-وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد «رژیم صهیونیستی با نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل، به اشغال غیرقانونی و الحاق مستمر سرزمین‌های فلسطینی ادامه می‌دهد.»

 

فراخوان برگزاری تظاهرات در حمایت از مسجدالاقصی و جنین
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۴۰

براساس برنامه ریزی ها، در شهر «رام الله» تظاهرات گسترده ای در روز شنبه برای حمایت از «مسجدالاقصی» و «جنین» برگزار می شود.

گزارش هلال احمر فلسطین از شمار مجروحان
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۱

براساس اعلام هلال احمر فلسطین، ۳۴۴ فلسطینی در درگیری‌های روز جمعه در کرانه باختری و «قدس اشغالی» مجروح شدند. ۱۳ مورد از جراحات با گلوله واقعی، ۱۴۵ مورد با گلوله‌های فلزی با روکش پلاستیکی، ۱۵۱ مورد ناشی از گاز اشک آور و دیگر موارد ناشی از سقوط و ... بود.

واکنش ها به حمله رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۰

«الجزایر»، حملات رژیم صهیونیستی به «مسجدالاقصی» را محکوم کرد.

هزاران اردنی نیز برای اعلام همبستگی با فلسطینیان در نزدیکی مرکز دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در «امان»، پایتخت «اردن» تظاهرات کردند.

 

var player = videojs('player_227487_3513320',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3513320',{},function (data) {}); }));

خشونت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس و مسجدالاقصی

اتحادیه ملی «مراکش» نیز حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینیان را محکوم کرد.

تشدید خشونت رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۹

نظامیان صهیونیست به جنوب «مسجدالاقصی»، یورش بردند. بر اثر این یورش، شماری از فلسطینیان بازداشت و شماری دیگر مجروح شدند.

رژیم صهیونیستی همچنین مدت بازداشت ۱۱۳ فلسطینی دستگیر شده در درگیری‌های «مسجدالاقصی» را تمدید کرد.

var player = videojs('player_270600_3513296',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3513296',{},function (data) {}); }));
یورش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف فلسطین
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۹

نظامیان رژیم صهیونیستی در ساعات گذشته به «الخلیل»، «قلقیلیه»، «قدس اشغالی»، «بیت لحم» و «نابلس» یورش بردند.

var player = videojs('player_484423_3513302',{poster:'/fileshttps://www.mizan.news/news/1401/1/27/3513989_742.jpg',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3513302',{},function (data) {}); }));
var player = videojs('player_444272_3513301',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3513301',{},function (data) {}); }));

در جریان این یورش ها شماری فلسطینی مجروح شدند.

var player = videojs('player_450533_3513299',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/3513299',{},function (data) {}); }));
تداوم عملیات مقاومتی در مناطق مختلف فلسطین
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۹

نیرو‌های مقاومت فلسطین به سمت یک برج نظامی نظامی رژیم صهیونیستی در شمال «الخلیل» آتش گشودند.

نیروهای مقاومت همچنین به سمت دیوار یک شهرک صهیونیست نشین در «بیت لحم» کوکتل مولوتف پرتاب کردند. تلاش ارتش رژیم صهیونیستی برای خاموش کردن آتش ناشی از این عملیات چند ساعت به طول انجامید.

سرنگونی خودروی بازرس کل پلیس رژیم صهیونیستی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۹

براساس گزارش منابع عبری، خودروی بازرس کل پلیس رژیم صهیونیستی واژگون شد و دو همراه وی بر اثر این حادثه زخمی شدند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *