«روز صفر» پنج میلیاردی شد/داستان ملتهب «سعید ملکان» موفق نبود

۲۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰:۰۲
کد خبر: ۸۰۷۹۹۴
فیلم سینمایی «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان برای اکران در نوروز ۱۴۰۱ آماده شد، فیلمی که با توجه به موضوع و بازیگران خود امید خوبی برای گیشه نوروزی محسوب می شد اما در نهایت بعد از نزدیک به یک ماه اکران به فروشی معادل پنج میلیارد تومان دست یافته است.

- فیلم سینمایی «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان برای اکران در نوروز ۱۴۰۱ آماده شد، فیلمی که با توجه به موضوع و بازیگران خود امید خوبی برای گیشه نوروزی محسوب می شد اما در نهایت بعد از نزدیک به یک ماه اکران به فروشی معادل پنج میلیارد تومان دست یافته است. 

این فیلم هم اکنون در رتبه چهارم جدول فروش ایستاده است، نخستین فیلم ملکان در جشنواره فیلم فجر با بازخورد خوبی روبرو شد اما با اکران موفقی روبرو نبود، شاید گرانی یکباره بلیت سینماها و یا پایان نیافتن کامل بیماری کرونا را نباید در ناکامی این فیلم بی دلیل دانست. 

«روز صفر» فیلمی که موفقیت در بازگشایی سینماها را تضمین می‌کند///////////////////پنجشنبه

فیلم «روز صفر» امید فراوانی برای فروش در گیشه داشت، اما از سویی ادامه شیوع بیماری کرونا و گرانی معنادار بلیت سینماها باعث شد تا امکان موفقیت این فیلم در گیشه به یک ریسک بزرگ تبدیل شود.

سینمای امروز تمامی معادلات چرخه اکران را به هم ریخته است، اکثریت سینماها تعطیل مانده اند و از سویی سالنهای دیگر نیز بدون تماشاگر پیش می روند. باید دید در سینمایی که جمع کل فروش آن زیر دو میلیارد تومان است این فیلم تا چه حد به آینده خود خوشبین است. 

روز صفر روایتی متفاوت از یک اتفاق ملتهب معاصر است. این تنها خلاصه‌ای از فیلم سینمایی «روز صفر» اولین ساخته سینمایی سعید ملکان است که امیر جدیدی در کنار ساعد سهیلی در آن به ایفای نقش می‌پردازد. 

«روز صفر» فیلمی که موفقیت در بازگشایی سینماها را تضمین می‌کند///////////////////پنجشنبه

فیلمنامه «روز صفر» با همکاری مشترک بهرام توکلی و سعید ملکان روی کاغذ آمده است، ترکیب امیر جدیدی، سعید ملکان و بهرام توکلی همان ترکیب موفق فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» است، مشارکتی که به خوبی مورد استقبال هواداران قرار گرفت. 

امیر جدیدی و ساعد سهیلی ۲ نقش اصلی فیلم «روز صفر» هستند و در کنار آنها چند بازیگر خارجی و ده‌ها بازیگر تئاتر هنرنمایی می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت «روز صفر» فیلمی است که سعید ملکان آن را به عنوان اولین تجربه سینمایی‌اش تولید کرده است. ملکان این سال‌ها نامی پرنفوذ در عرصه سینما بوده و با تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «ابد و یک‌ روز» و سپس «تنگه‌ ابوقریب» توانایی‌های خود را اثبات کرده است.

ملکان آخرین بار در تهیه پروژه بزرگ غلامرضا تختی وارد صحنه شد، اما با شکست سنگینی در گیشه روبرو شد. ملکان این بار و بعد از موفقیت چشمگیر «شبی که ماه کامل شد» به سراغ فیلمی درباره عملیات دستگیری عبدالمالک ریگی رفته است، فیلمی که می تواند یکی از آثار پر سر و صدای جشنواره فیلم فجر امسال باشد. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *