وزیر دفاع: حضور نیرو‌های خارجی در منطقه نامشروع و مخل امنیت است

۲۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶:۵۴
کد خبر: ۸۰۷۹۲۳
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
وزیر دفاع پس از تشریح ویژگی‌های مناطق مهم خلیج فارس و تنگه هرمز خصوصا از منظرراهبردی و تبیین رویکرد جمهوری اسلامی ایران بر لزوم برقراری امنیت دریانوردی توسط کشور‌های منطقه، حضور نیرو‌های خارجی را نامشروع و مخل امنیت اعلام کرد.
- بنا به اعلام روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در ارتباط تصویری با کیشی نوبوئو وزیر دفاع ژاپن حضور نیرو‌های خارجی در منطقه را نامشروع و مخل امنیت دانست.
 
وزیر دفاع در این گفت‌وگوی تصویری با همتای ژاپنی خود ضمن تأکید بر حساسیت جایگاه و اهمیت جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در مناطق مهم ژئوپلتیکی غرب و شرق آسیا، توسعه مناسبات میان دو کشور را در چارچوب صلح و ثبات، مثبت و سازنده اعلام کرد.
 
وی با اشاره به دکترین و سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران، همکاری‌های جمعی میان کشور‌های منطقه را برای تأمین و حفظ امنیت و ثبات ضروری دانست.
 
امیر سرتیپ آشتیانی پس از تشریح ویژگی‌های مناطق مهم خلیج فارس و تنگه هرمز خصوصا از منظرراهبردی و تبیین رویکرد جمهوری اسلامی ایران بر لزوم برقراری امنیت دریانوردی توسط کشور‌های منطقه، حضور نیرو‌های خارجی را نامشروع و مخل امنیت اعلام کرد.
 
وزیر دفاع ژاپن «کیشی نوبوئو» نیز در این گفت‌وگو پس از بیان نحوه فعالیت ناوگان دریایی این کشور در منطقه غرب آسیا، بر ضرورت همکاری با جمهوری اسلامی ایران در تـأمین امنیت دریانوردی تأکید کرد.

در بخش پایانی مذاکرات دو طرف راه کار‌های توسعه مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.
 
 

برچسب ها: امنیت وزیر دفاع

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *