۴۰ هکتار از اراضی در حال تغییر کاربری غیرمجاز در فردیس آزادسازی شد

11:59 - 25 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۹۱۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب فردیس گفت: ۴۰ هکتار از اراضی دارای تغییر کاربری غیرمجاز به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان در این حوزه قضایی آزادسازی شده است.

-حسین ناصرخاکی با اشاره به آزادسازی ۴۰ هکتار از اراضی در حال تغییر کاربری غیرمجاز در این حوزه قضایی بیان کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری و مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و همچنین مصوبات قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییرکاربری غیرمجاز دادگستری کل استان البرز، با تجهیز اکیپ دهگردشی، نسبت به شناسایی مستحدثات غیرمجاز در «فرخ آباد» اقدام شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس افزود: حسب دستور دادستانی و با همراهی قاضی شعبه دوم اجرای احکام کیفری شهرستان فردیس و عوامل کلانتری ۱۵ مشکین دشت، بخشداری مشکین دشت و اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان فردیس و با همکاری اداره برق شهرستان، اعمال قانون صورت گرفت.

وی با برشمردن موارد اعمال قانون شده اضافه کرد: در این اقدام ۴۵ مورد تفکیک و قطعه بندی غیرمجاز جهت شروع به ساخت و ساز غیرمجاز، ۱۳۵ مورد دیوارکشی غیرمجاز، ۷ بنای ساخته شده و یا در حال ساخت، ۳۵ مورد محوطه سازی قلع و قمع و در مجموع از تغییرکاربری حدود ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان جلوگیری شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *