واکنش فدراسیون بسکتبال در اعتراض به داوری‌ها؛ داوران با باشگاه‌ها مشکل ندارند

12:29 - 24 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۷۴۴
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
سرپرست کمیته داوران فدراسیون بسکتبال نسبت به انتقادات درخصوص عمکرد داوران در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر واکنش نشان داد.

- فریدون سلیمیان، سرپرست کمیته داوران فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با رادیو ورزش در مورد حواشی مربوط به عملکرد داوران در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید.

*هر روزی که مسابقه برگزار می‌شود، کوبل داوری ما مسابقه قبلی را آنالیز می‌کند و آن چیزی که برای سلامت داوری لازم است را انجام می‌دهد تا اشتباه کمتری در مسابقات باشد و سعی می‌کند مسابقه با سلامت برگزار شود.

*حداقل نزدیک سی ساعت یا دو روز قبل از یک مسابقه، داوران از بازی بعدی خود خبر دارند. با توجه به تعداد داوران، محدودیت‌هایی داریم و دو تا سه داور هم به صورت آماده هستند.

*سعی می‌کنیم داورانی انتخاب کنیم که حساسیت روی آن‌ها نباشد و این طور نیست که به دلخواه باشگاه‌ها داور انتخاب کنیم. داوران ما با باشگاه‌ها مشکل ندارند. وقتی داوری را انتخاب کنیم دیگر آن را تغییر نمی‌دهیم.

*مسابقات لیگ برتر در بالاترین سطحِ ممکن است. داورانی که در این یک سال خوب بودند بیشتر استفاده می‌شوند، اما این طور نیست که فقط از چند نفر استفاده کنیم. ما در مرحله پلی‌آف، ۱۷ تا ۱۸ داور داریم و از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

*بعد از هر بازی، ویدئوی بازی‌ها آماده و با حضور داوران، قضاوت‌ها آنالیز می‌شود. البته داوران ما خوب کار می‌کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *