بحران در انگلیس؛ استاندارد‌های زندگی به پایین‌ترین سطح ۷۰ سال گذشته رسید

14:18 - 23 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۵۹۹
مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت اعلام کرد استاندارد‌های زندگی مردم در انگلیس به کمترین میزان از دهه ۱۹۵۰ تاکنون رسیده است.

_ فارس به نقل از راشاتودی نوشت: مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت انگلیس گزارش داد که بحران بالا بودن هزینه‌های زندگی به انگلیس رسیده است.

این موسسه مستقل پیش‌بینی کرده؛ که استاندارد‌های زندگی مردم در انگلیس به کمترین میزان از دهه ۱۹۵۰ تاکنون رسیده است.

این موسسه می‌گوید: افزایش قیمت حامل‌های انرژی ناشی از رشد قیمت آن‌ها در بازار جهانی یکی از اصلی‌ترین دلایل بالا رفتن هزینه‌های مردم در این کشور بوده است و حالا مردم انگلیس باید نسبت به سال گذشته ۷۳ درصد پول بیشتری برای قبوض برق و گاز خود بپردازند. بعلاوه آنکه قیمت بنزین هم ۳۰ درصد بالا رفته و قیمت گازوئیل نیز ۳۶ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است.

بنا به اعلام این موسسه مشاوره‌ای طی ماه‌های آینده نرخ تورم بسیار بیشتر از افزایش درآمد مردم بالا خواهد رفت و نسبت به ماه فوریه ۲.۵ درصد بیشتر خواهد شد. تورم در انگلیس در ماه فوریه به بالاترین میزان در ۳۰ سال گذشته رسید.

بانک مرکزی انگلیس در ماه مارس هشدار داده بود که تا پایان امسال نرخ تورم به بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته خواهد رسید که دلیل آن هم بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی است.

اندرو بیلی، رئیس کل بانک مرکزی انگلیس، گفته بود که مردم این کشور با بزرگ‌ترین شوک سالانه افزایش قیمت سوخت از دهه ۱۹۷۰ تاکنون روبرو خواهند شد و همین مسأله رشد اقتصادی این کشور را کاهش می‌دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *