ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی خودرو در تهران یک ساعت افزایش یافت

۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹:۳۹
کد خبر: ۸۰۷۵۸۴
ستاد معاینه فنی خودرو شهر تهران در اطلاعیه‌ای از افزایش ساعت کار این مراکز خبر داد.

_ ستاد معاینه فنی خودرو شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند با عنایت به افزایش تقاضا و مراجعات به مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران در راستای مدیریت امور مشتریان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به مراجعه کنندگان از امروز مورخ ۲۳ فروردین ماه ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل به مدت یک ساعت افزایش و عموما مراکز تا ساعت ۱۸ و واحد‌های سیار معاینه فنی تا ساعت ۱۹ فعال خواهند بود. همچنین از روز شنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه شیفت کاری دو مرکز آبشناسان و الغدیر افزایش و این دو مرکز تا ساعت ۲۲ خدمات ارائه خواهند داد. در ضمن شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران مراجعه کنند.

براساس قانون خودرو‌های شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف می‌باشند لذا از شهروندان تقاضا می‌گردد جهت توزیع مراجعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در ایام ابتدایی سال تنها خودرو‌هایی که براساس ماه، چهارسال از تولید آن گذشته به مراکز مراجعه نمایند. برای نمونه در فروردین ۱۴۰۱ خودرو‌های تولید فروردین ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی بوده و در مهر ماه ۱۴۰۱ خودرو‌های تولید مهرماه ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی می‌گردند.

از شهروندان تقاضا می‌گردد جهت مدیریت زمان و به حداقل رسیدن زمان توقف و معطلی در مراکز معاینه فنی شهر تهران با مراجعه به سامانه مدت انتظار که در سایت ستاد معاینه فنی قابل دسترس است خلوت‌ترین مرکز را برای دریافت خدمات معاینه فنی انتخاب نمایند. در حال حاضر مراکز واقع در جنوب شهر تهران دارای ازدحام کمتر و ظرفیت خالی در سامانه نوبت دهی اینترنتی می‌باشند.

در مراکز معاینه فنی روزانه ظرفیت پذیرش حداقل ۱۰۰۰ دستگاه خودرو با تعیین وقت قبلی به صورت نوبت دهی اینترنتی پیش بینی گردیده است که در حال حاضر ۲۵ درصد از این ظرفیت ایجاد شده خالی است. جهت مدیریت زمان در این ایام از مراجعه کنندگان درخواست می‌شود با استفاده از سامانه نوبت دهی اینترنتی که از طریق سایت ستاد معاینه فنی و یا سامانه تهران من در دسترس است با تعیین وقت قبلی به مراکز مراجعه نمایند. شایان ذکر است مسیر ورودی به مرکز معاینه فنی برای خودرو‌های دارای نوبت اینترنتی متفاوت بوده و این خودرو‌ها نیاز به ایستادن در صف خودرو‌های مربوط به پذیرش معمولی را ندارند.

جهت کاهش معطلی و به حداقل رسیدن توقف در مراکز معاینه فنی از شهروندان تقاضا می‌گردد پیش از مراجعه نسبت به کنترل قسمت‌هایی از خودرو که به صورت چشمی توسط راننده قابل بررسی است نظیر سلامت چراغ‌های اخطار-کمربند ایمنی-برف پاک کن و شیشه شور اقدام نمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *