افزایش مبتلایان به سویه «ایکس ای» کرونا در جهان

12:37 - 23 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۵۶۲
شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا در انگلیس به دو برابر رسیده و نخستین مورد از ابتلا به این سویه در ژاپن شناسایی شده است.

ژاپن نخستین مورد از ابتلا به سویه «ایکس ای» کرونا را شناسایی کرده است.

به گزارش «سی ان بی سی»، نوع «ایکس ای» در زنی ۳۰ ساله شناسایی شد که در ۲۶ مارس از آمریکا وارد فرودگاه بین المللی «ناریتا» شده است.

با این وجود آمریکا تاکنون هیچ موردی از ابتلا به «ایکس‌ ای» را گزارش نکرده است.

وزارت بهداشت ژاپن، می‎گوید این زن که ملیتش اعلام نشده، هیچ نشانه‌ای ندشته است.

سویه «ایکس ای» برای نخستین بار در انگلیس شناسایی شده و در حال حاضر شمار مبتلایان به سویه جدید در این کشور دو برابر شده است.

بر اساس آخرین آمار آژانس امنیت بهداشتی انگلیس، تا روز پنجم ماه آوریل، هزار و ۱۲۵ مورد ابتلا به «ایکس‌ ای» در انگلیس شناسایی شده که این رقم در مقایسه با ۶۳۷ مورد در روز ۲۵ مارس به حدود دو برابر افزایش یافته است. 

سویه «ایکس‌ ای» علاوه بر انگلیس و ژاپن، تاکنون در تایلند، هند و اراضی اشغالی نیز شناسایی شده است.

این سویه جدید که از آن با نام «نو ترکیب» نیز یاد می‌شود، ترکیبی از زیرسویه‌های «بی‌ ای ۱» و «بی‌ ای ۲» سویه امیکرون به شمار می‌رود.

برآورد‌ها و مطالعات اولیه نشان می‌دهد که «ایکس‌ ای» احتمالا در مقایسه به گونه‌های قبلی ویروس کرونا مسری‌تر باشد و تاکنون نیز شیوع بالاتری در مقایسه با سویه‌های قبلی داشته است.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا از کارمندان غیر اضطراری کنسولگری این کشور و خانواده‌های آن‌ها خواسته است تا «شانگهای» چین را ترک کنند.

در حال حاضر «شانگهای» با جمعیتی حدود ۲۵ میلیون نفر دومین هفته قرنطینه سراسری خود را طی می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *