خرید ۵۰ میلیون دز واکسن کرونای ایرانی توسط وزارت بهداشت

۲۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶:۴۱
کد خبر: ۸۰۷۵۳۷
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از خرید ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از واکسن سازان ایرانی خبر داد.

_ ایرنا نوشت: حسین صفوی درباره آخرین وضعیت خرید واکسن‌های ایرانی توسط وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت تاکنون حدود ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا از شرکت‌های داخلی خریداری کرده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به توانایی محققان ایرانی در حوزه ساخت واکسن کرونا افزود: خوشبختانه دانشمندان ما با تولید برند‌های مختلف واکسن کرونا در انواع مختلف نشان دادند که می‌توانند نیاز آینده کشور در حوزه واکسن کرونا را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه واکسن سازان ایرانی تا کنون ۴۰ میلیون دُز از واکسن‌های خریداری شده را به وزارت بهداشت تحویل داده اند، ادامه داد: واکسن‌های برکت، نورا، رازی، فخرا، پاستوکووک و اسپایکوژن در سبد خریداری شده توسط وزارت بهداشت قرار دارند.

به گفته صفوی وزارت بهداشت تاکنون بخش عمده واکسن‌های تولید شده واکسن سازان ایرانی را خریداری کرده است و واکسن سازی پاستور نیز تاکنون ۱۳ میلیون دز واکسن را به وزارت بهداشت تحویل داده است.

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران افزود: طبق قرارداد وزارت بهداشت ۵۰ درصد از مبالغ خرید را به واکسن سازان پرداخت کرده است و مابقی مبلغ نیز پس از تامین اعتبار توسط دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز کشور برای تزریق دز سوم واکسن کرونا گفت: پیش بینی خرید ۳۵ میلیون دز واکسن ایرانی دیگر برای سال ۱۴۰۱ انجام شده است که خرید آن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد. همچنین واکسن سازان ایرانی گامی موفق در زمینه صادرات واکسن برداشته اند که می‌توانند با توجه به برطرف شدن نیاز کشور تولیدات خود را صادر کنند.

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *