راه اندازی خط مسافرت دریایی ایران-قطر در ایام جام جهانی

19:31 - 21 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۲۸۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای پشتیبانی و تسهیل تردد دریایی بخشی از هوادران تیم‌ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، امکانات و ظرفیت‌های خوبی در بنادر جنوبی فراهم است.

_  طبق گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست هماهنگی برای پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، استانداران هرمزگان، بوشهر و خوزستان وجمعی از معاونان وزرای گردشگری و ورزش و مدیران ارشد ارگان‌های دریایی برگزار شد اظهار داشت: برای تردد و جابجایی ایمن گردشگران و هواداران تیم‌های فوتبال جام جهانی، شناور‌های استاندارد و پیشرفته در بنادر مسافری استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان در حال فعالیت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر- کویت، افزود: برنامه‌ریزی شده تا ترمینال مسافری استاندارد و مجهزی در شأن مردم ایران و میهمانان در بوشهر راه‌اندازی شود.

صفایی با بیان اینکه تاکنون سه سند همکاری‌های مشترک حمل‌ونقلی در حوزه‌های بندری، دریایی و هوایی با کشور قطر در دولت سیزدهم به امضا رسیده است، گفت: در خصوص پشتیبانی از جام جهانی قطر، حتی سه ماه پیش از سفر ریاست‌جمهوری به دوحه، اقدامات و تمهیدات اولیه صورت گرفت که منجر به امضای سه سند همکاری مشترک با دوحه شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مناسب کشور، استفاده از پتانسیل‌های بخش‌خصوصی فعال در این زمینه است که باید بستر‌های فعالیت این حوزه را مهیا کرد.

وی از رفع مشکل پهلوگیری شناور در بندر بوشهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: یکی از موارد تسهیل تردد هواداران فوتبال ایرانی، گرفتن مجوز کاپوتاژ خودرو است تا بتوانند با خودرو‌های شخصی تردد کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه لازم است خط مسافری دریایی بین ایران و قطر تا شهریور ماه جاری تسهیل و فعال شود، اظهار داشت: مطابق برنامه، فعالیت کشتی‌های کروز در خطوط دریایی جنوب، تا عید فطر امسال، راه‌اندازی می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *