استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی به ایران

16:02 - 21 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۲۴۰
رییس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.

- به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار "هادی شیرزاد" گفت: در پی اعلام مقامات قضائی مبنی بر شکایت تعدادی از شهروندان از فردی به اتهام کلاهبرداری و اینکه هم اکنون در خارج از کشور اقامت دارد، موضوع دستگیری وی در دستور کار ماموران پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و متعاقبا اعلان قرمز وی در سطح بین الملل صادر شد.

رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه توضیح داد: این متهم با سوء استفاده از اعتماد شاکیان مبلغ ۷۰ هزار دلار (معادل ۲ میلیارد تومان) از آن‌ها دریافت و به یکی از کشور‌های منطقه متواری می‌شود.

وی افزود: با توجه به تردد متهم در برخی کشور‌های همسایه از اینترپل این کشور‌ها درخواست شناسایی و بازداشت متهم صورت گرفت.

رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با پیگیری‌های مداوم ماموران پلیس بین الملل، نسخه‌ای از اعلان قرمز صادره علیه نامبرده به کشور‌های عضو سازمان اینترپل ارسال، تا ضمن ثبت اطلاعات متهم در بانک اطلاعات افراد تحت تعقیب، زمینه ردیابی و شناسایی وی فراهم شود.

سردار شیرزاد ضمن اشاره به تلاش ماموران اینترپل تهران در ردیابی این متهم و همچنین همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، خاطر نشان کرد: متهم بازداشت و در حال رسیدگی و سیر مراحل قانونی پرونده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *