فشار بر مسلمانان در فرانسه/کارنامه نامزدهای انتخاباتی در اقدامات ضداسلامی

0:59 - 27 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۲۱۴
گزارش ها نشان می دهد که جامعه مسلمانان در فرانسه طی پتج ساله گذشته و در دوره ریاست جمهوری امانوئل مکرون تحت فشارهای زیادی بوده است.

- جامعه مسلمانان فرانسه اکنون شاهد انتخابات در این کشور هستند؛ بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند که در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری فعلی فرانسه چه کنند.

به گزارش «میدل ایست آی»، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که راستگرایان افراطی همچنان به عنوان نیروی سیاسی پیشرو در فرانسه باقی مانده اند و برنامه آن‌ها عمدتا علیه مهاجرت و مسلمانان متمرکز است.

اما چیزی در مقایسه با سال‌های گذشته در فرانسه تغییر کرده است: نژادپرستی دیگر پنهان نیست، سیاستمداران دیگر به مخالفت با نژادپرستی تظاهر نمی‌کنند؛ دولت فرانسه دیگر سعی نمی‌کند چهره خود را حفظ کند، چرا که افراطی‌های راستگرا افراطی‌گری درباره اقلیت‌ها را تأیید می‌کنند.

از آنجایی که تئوری نژادپرستانه و توطئه‌آمیز «جایگزین بزرگ» توسط سیاستمداران جریان اصلی فرانسه مورد بحث قرار می‌گیرد، و دولت این کشور یک سیاست نژادپرستانه و گزینشی قومی را در مورد پناهندگان اعمال می‌کند، هیچ رأی‌دهنده‌ای را دیگر نمی‌توان فریب داد که «ارزش‌های جمهوریخواه» در این رقابت به خطر افتاده است.

آزار و اذیت گسترده علیه اقلیت‌ها در فرانسه برای گروه‌ها، جوامع و خانواده‌ها مضر و مخرب است.

در این بازی، رئیس‌جمهوری به نام امانوئل مکرون وجود دارد که برای مخالفت با راستگرا‌های افراطی انتخاب شد و تنها با چشم پوشی از خشونت پلیس دستور کار خود را به طور روشمند اعمال کرد.

او از سیاست‌های مخرب اقتصادی و اجتماعی حمایت کرد و تهدید و آزار هر گروه معترض که جرأت ابراز مخالفت را داشته باشد در دستور کار قرار داد.

یکی دیگر از سیاست‌های مکرون از بین بردن همه سازمان‌های اسلامی است.

در حالی که حدود ۸۰ درصد جامعه مسلمانان فرانسه در انتخابات گذشته به احزاب چپ رای داده اند، اوضاع در سال‌های گذشته به دلایل سیاسی و اجتماعی-اقتصادی تغییر کرده است.

علاوه بر این، نامزد‌های جناح چپ دارای سنت طولانی خودداری از رسیدگی به موضوعاتی مانند پرداختن به اسلام هراسی و خشونت پلیس هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *