یک هزار و ۴۰۵ پرونده در استان زنجان منجر به سازش شد

11:43 - 21 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۱۵۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری زنجان گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد یک هزار و ۷۶۵ پرونده برای سازش به همیاران صلح ارجاع شده بود که از این تعداد یک هزار و ۴۰۵ پرونده منجر به سازش شده است.

- حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در اولین جلسه استانی ستاد صبر که با حضور اعضای ستاد و همیاران صلح برگزار شد، با تقدیر از زحمات و تلاش‌های همیاران صلح در استان برای سازش در پرونده‌ها گفت: دراستان زنجان ۱۵۴ همیار صلح فعال هستند که در سال ۱۴۰۰ تعداد یک هزار و ۷۶۵ پرونده برای سازش به همیاران صلح ارجاع شده بود که از این تعداد یک هزار و ۴۰۵ پرونده منجر به سازش شده است.

رئیس کل دادگستری زنجان گفت: هدف از تشکیل این جلسه مدیریت وارائه راهکار برای ترویج سازش در پرونده‌ها و اختلافات است که امیدواریم خروجی این جلسه برای رسیدن به هدف موثر باشد برای ایجاد سازش در پرونده‌ها استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعت، صاحبان منبر، نفوذ شخصیت‌های صاحب نام و موثر بسیار راهگشاست.

وی  اظهار کرد: شورای حل اختلاف استان زنجان در ایجاد صلح و سازش از استان‌های برتر و موفق در سطح کشور است  که این امر نشان از همت و تلاش اعضای شورا و همیاران صلح دارد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با بیان اینکه ۵۶ درصد پرونده‌های ارجاع شده به شورای حل اختلاف استان زنجان منجر به سازش شده است، افزود: در سال گذشته ۵ محکوم به قصاص با تلاش همیاران صلح، شورای حل احتلاف و همکاران دادسرا از قصاص رهایی یافتند.

در پایان جلسه مقرر شد برای سازش در پرونده‌های قتل در استان گروه‌هایی متشکل از طیف‌های مختلف جامعه تشکیل و اقدامات و پیگیری‌های لازم برای سازش در پرونده‌ها بویژه در ماه مبارک رمضان انجام شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *