مندز: فوتبال ساحلی ایران می‌تواند برای اسپانیا خطرساز باشد/ برای نتایج درخشان عجله نداریم

9:45 - 26 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۰۳۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی اسپانیا گفت: به تیم ملی اسپانیا اعتماد دارم، زیرا نسل خوبی و مربی با دانشی داریم که می‌توانیم با استناد به این مسئله در قطر شاهد کسب بهترین نتایج باشیم.

- کریستین مندز لارا، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی اسپانیا در خصوص شرایط این تیم برای سال جاری، بازی‌های دوستانه و همچنین درباره گروهبندی اسپانیا در جام‌جهانی و شانس رسیدن به جام در قطر و شرایط دو تیم بارسلونا و رئال مادرید به مسائلی اشاره کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

گفت‌وگوی‌ مندز لارا با را در زیر می‌خوانید:

*از شرایط تیمتان بگویید؟

ما در حال حاضر با ۱۵ تا ۲۰ بازیکن کار می‌کنیم البته در نهایت به ۱۴ نفر خواهیم رسید. اکنون روحیه تیمی ما خیلی خوب است، زیرا بازیکنان بسیار جوان و در کنار آن نیز این تغییر و انتقال را به خوبی انجام می‌دهند. شاید در ابتدا برای ما این مسئله هزینه سنگینی خواهد داشت، اما مطمئنم در آینده اهداف ما محقق خواهد شد.

*سال ۲۰۲۱ برای شما چگونه بود؟ راضی‌کننده بود؟

بله، خیلی خوشحالم که توانستیم به قهرمانی جهان برویم و کار خوبی در آنجا انجام دهیم، همچنین در اروپا مسابقات مقدماتی را بردیم که بسیار رقابت‌های سختی است و هنوز هم جزو ۴ نفر در رنکینگ جهانی هستیم.

*بسیاری از مردم انتظار دارند اسپانیا دوباره بدرخشد، پیام شما برای آن‌ها چیست؟

اگر به خودمان باور داشته باشیم، نتایج درخشان حاصل می‌شود، اما با تغییر نسل، هدف ما در میان‌مدت است، نه فوری و عجله‌ای نداریم. اگرچه ژن برنده به این معنی است که این فرآیند در حال پیشرفت است. میانگین سنی تیم ما حدود ۲۳ سال با تنها ۴ بازیکن باتجربه و بقیه هم بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن دارند و این نشان می‌دهد روی به جوانگرایی در تیم خودمان آورده‌ایم.

*شما گفتید مسابقات زیادی در سال ۲۰۲۳ پیش‌رو دارید، به نظر شما جدی‌ترین رقبای شما در این مسابقات برای فتح جام چه کشور‌هایی هستند؟

باید اینطور به سوال شما جواب بدهم در اروپا تیم‌هایی مانند روسیه، پرتغال، ایتالیا، سوئیس، بلاروس و اوکراین همیشه شگفت‌انگیز هستند و نتایج قابل پیش‌بینی نیست. در سراسر جهان هم تیم‌هایی نظیر برزیل، ایران، سنگال، پاراگوئه، تاهیتی و .. تیم‌های باکیفیتی هستند که می‌توانند برای ما خطرساز باشند، پس باید هوشیار باشیم و طبق برنامه گام به گام جلو برویم تا بتوانیم به اهداف خودمان دست یابیم.

* آیا برنامه‌ای برای بازی‌های دوستانه دارید؟

بله، یک ماه پیش دو بازی با فرانسه انجام دادیم و تا دو هفته دیگر دو بازی دیگر مقابل پرتغال در خاک اسپانیا خواهیم داشت تا بتوانیم هم شرایط آمادگی و تاکتیکی خودمان را محک بزنیم و هم در شرایط مسابقه‌ای قرار بگیریم و از رقبای خودمان هم شناخت پیدا کنیم.

*نظرت در مورد گروه‌بندی اسپانیا در جام‌جهانی قطر چیست؟

این یک گروه پیچیده است، مانند هر جام‌جهانی دیگری و کوچک‌ترین جزییات تعیین‌کننده هستند. به نظرم باید بازی به بازی پیش برویم، اما هر چه است من به اسپانیا اعتماد دارم، زیرا نسل خوبی و مربی با دانشی داریم که می‌توانیم با استناد به این مسئله در قطر شاهد کسب بهترین نتایج باشیم.

*آیا می‌توان انتظار داشت که اسپانیا دوباره در قطر مانند جام‌جهانی ۲۰۱۰ فاتح جام‌جهانی شود؟

شما باید محتاط باشید و به مسابقات بروید، زیرا از الان چیزی مشخص نیست و ممکن است در روز مسابقه شرایط به نحو دیگری پیش برود.

*نظرت در مورد لالیگا و شرایط بارسلونا و رئال مادرید چیست؟

لیگ اسپانیا جزو بهترین لیگ‌های دنیاست و نیازی هم نیست تا بگویم بارسلونا و رئال مادرید دو باشگاه بزرگ در دنیای فوتبال هستند. رئال مادرید در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا نتایج خوبی گرفته و حتی در بازی با چلسی هم با شایستگی به برتری رسید و یکی از تیم‌های مدعی برای فتح جام در اروپا است. بارسلونا هم اگر چه در ابتدای فصل خیلی خوب نتیجه نمی‌گرفت، اما اکنون این تیم به ثبات خوبی رسیده و ثمره آن این شده در جایگاه دوم ایستاده است و در اروپا هم در جمع هشت تیم برتر حضور دارد. پس با توجه به این مسئله می‌توانم عنوان کنم هر دو تیم تا الان عملکرد خوبی داشته‌اند.

*فکر می‌کردی بارسلونا به رئال مادرید ۴ گل بزند؟

در هر مسابقه‌ای ممکن است هر اتفاقی بیفتد، اما واقعاً به نظر خودم انتظار چنین نتیجه بزرگی را نداشتم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *