رئیس کل دادگستری استان بوشهر: مسئولیت پذیری در امر کارشناسی مهم است

15:14 - 20 فروردين 1401
کد خبر: ۸۰۷۰۱۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: کارشناسان باید نظریات کارشناسی خود را به صورت صحیح، دقیق و در مهلت قانونی ارائه دهند تا باعث اطاله دادرسی یا صدور حکم باطلی بر اساس نظریه خود نشوند.

- علی جمادی در نشست با هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوشهر بیان کرد: نظریه کارشناسی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در بسیاری از موارد رای قاضی منتهی به نظر کارشناسی می‌شود و اینجاست که نقش پر مسئولیت کارشناس هم نمایان می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر مسئولیت پذیری در امر کارشناسی را مهم دانست و اظهار کرد: کارشناسان باید نظریات کارشناسی خود را به صورت صحیح، دقیق و در مهلت قانونی ارائه دهند تا باعث اطاله دادرسی یا صدور حکم باطلی بر اساس نظریه خود نشوند.

وی یکی از اولویت‌های مهم کانون را نظارت مستمر بر نحوه عملکرد کارشناسان دانست و بیان کرد: اگر کارشناس راه انحرافی پیدا کند باعث تزلزل در احکام صادره و سلب اعتماد مردم به دستگاه قضا و جایگاه کارشناس خواهد شد که می‌بایست کارشناش با رعایت اصول کاری وقانونی و شرعی در اظهارنظر خود دقت نظر داشته باشد و موجب تسریع در تصمیم گیری و رسیدگی شود.

جمادی با اهمیت نقش آموزش افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی و تداوم آموزش‌های ضمن خدمت برای کارشناسان رشته‌های مختلف استان به منظور مستدل شدن کارشناسی‌ها در دستور کار قرار گیرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *