دام زنده در آستانه عید قربان کیلویی 11 هزار تومان/ قدرت خرید گوشت مردم همچنان پایین است

10:18 - 01 مهر 1393
کد خبر: ۸۰۶۰
خبرگزاری میزان: رییس اتحادیه گوشت گاوی از بازار آرام و عدم افزایش قیمت گوشت خبر داد و گفت: تدارک گوشت دام زنده سبک برای عید قربان دیده شده که با قیمت بین 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومان عرضه خواهد شد.

: رییس اتحادیه گوشت گاوی از بازار آرام و عدم افزایش قیمت گوشت خبر داد و گفت: تدارک گوشت دام زنده سبک برای عید قربان دیده شده که با قیمت بین 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومان عرضه خواهد شد.

علی خندان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان با بیان اینکه برای عید قربان کمبود دام نداریم، افزود: دام زنده سبک به میزان کافی وجود دارد و امسال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته قدرت خرید مردم تا حدودی افزایش یافته است، گفت: امسال نسبت به سال گذشته بین 2 تا 3 درصد قدرت خرید مردم افزایش یافته که همچنان نسبت به تورم موجود، بسیار پایین است.

خندان در خصوص بازار گوشت و عرضه و تقاضای آن گفت: بازار آرام است و افزایش یا کاهش قیمتی نداشته‌ایم، گوشت گوساله کیلویی 29 هزار تومان، لاشه گوسفند 27 تا 28 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی در خصوص واردات دام زنده گفت: مدتی بود دام سنگین به وفور قاچاق می‌شد اما جلوی آن گرفته شده است.

خندان علت عدم واردات دام را مخالفت دامپزشکی اعلام کرد و گفت: در گذشته از کشورهای برزیل، استرالیا و پاکستان دام به کشور وارد می‌شد اما هم اکنون از این موضوع جلوگیری می‌شود.

به گفته رییس اتحادیه گوشت گاوی، صادرات دام نسبت به گذشته با افزایش رو به رو بود که فعلا جلوی آن گرفته شده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *