اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری استان اصفهان در سال جدید با جدیت دنبال می‌شود

۰۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴:۲۳
کد خبر: ۸۰۵۰۱۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری و تداوم ساماندهی زندان‌های استان در سال جدید با جدیت دنبال می‌شود.
- رییس کل دادگستری استان اصفهان به اتفاق دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از زندان مرکزی اصفهان بازدید به عمل آوردند. در این بازدید حجت الاسلام و المسلمین جعفری بر تداوم ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان تأکید کرد و گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان از جمله سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه است که در سال گذشته اجرای آن در دستور کار دادگستری بوده و به همت قضات در سراسر استان شاهد اقدامات مهم و مؤثری در این راستا بودیم و در سال جدید نیز این سیاست با جدیت دنبال خواهد شد.

وی افزود: در اجرای کامل و دقیق این سیاست به گونه‌ای برنامه‌ریزی مدیریتی صورت خواهد پذیرفت که زندان تنها مکانی برای نگهداری مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار و افرادی که به هر شکل حضور آن‌ها در اجتماع تهدیدی برای امنیت و آرامش عموم است، باشد و در بازپروری و انجام اقدامات فرهنگی و تربیتی و حرفه آموزی مددجویان نیز تلاش می‌شود تا زمینه بازگشت شرافتمندانه و بدون تکرار جرم آنان به جامعه فراهم شود.

گفتنی است، در این بازدید مسؤولان عالی قضایی استان به همراه مسؤولان اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی ضمن بازدید حضوری از تعدادی از بند‌های زندان، از طریق ارتباط تصویری مستقیم با کلیه مددجویان نیز دیدار و نمایندگان زندانیان پاره‌ای سؤالات، درخواست‌ها و مشکلات عمومی زندان و زندانیان را مطرح و دستور پیگیری آن صادر شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *