بهای جنگ را مردم "افغانستان" پرداختند

۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵:۳۳
کد خبر: ۸۰۴۹۰
خبرگزاری میزان - رئیس جمهور کشور با اشاره به اینکه مردم افغانستان خواهان صلح پایدار هستند، گفت: بهای این جنگ را مردم پرداختند.
بهای جنگ را مردم به گزارش گروه فضای مجازی ، "اشرف غنی" (پنج‌شنبه) در مراسم عید قربان که در ارگ برگزار شده بود به سخنرانی پرداخت.
 
رئیس جمهور کشور گفت: مردم افغانستان خواهان صلح پایدار هستند و آنهایی که جنگ را بر این کشور تحمیل کرده‌اند، به دنبال رسیدن به خواسته‌های خود هستند.
 
غنی با اشاره به اینکه بهای جنگ را مردم افغانستان پرداخته‌اند، از کارشناسان، روزنامه‌نگاران و خبرنگاران خواست تا اخبار مربوط به جنگ برای مردم ترسیم نمایند.
 
وی افزود: مردم باید آگاه شوند که چه کسانی و چگونه جنگ را بر ما تحمیل کرده‌اند.
 
رئیس جمهور کشور در ادامه اظهارات خود خاطر نشان کرد: افغانستان پیشتاز همکاری‌های منطقه‌ای بوده و خواهان رابطه‌ای خوب با جهانیان است.
 
غنی با تأکید بر اینکه از آغاز سال جاری درباره مشکلات این سال پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته بود، گفت: کارهای بنیادی که از ابتدای حکومت وحدت ملی صورت گرفته، تا حدی توانسته مشکلات را حل نماید.
 
رئیس جمهور کشور همچنین سفر هیأت افغانستان به ترکمنستان را پر دستاورد خواند و گفت: تنها دستاوردهای این سفر مشکلات بسیاری از شهروندان کشور را حل می‌کند.
 
وی با تاکید بر اینکه در 2 فصل باقی‌مانده سال جاری (پاییز و زمستان) روی برنامه‌های اقتصادی بیشتر از پیش توجه خواهند کرد، گفت: به زودی پروژه انتقال خط‌لوله گاز از ترکمنستان (تاپی) به هند آغاز می‌شود.
 
پروژه تاپی در سال 2010 میلادی در «عشق‌‌آباد» ترکمنستان، میان کشورهای افغانستان، هندوستان، پاکستان و کشور میزبان، به هدف احداث خط لوله گاز به امضا رسید؛ این خط لوله، از ترکمنستان آغاز و به هند ختم می‌شود.
 
با تطبیق این پروژه، طی 30سال، سالانه به مقدار 33 میلیارد مترمکعب گاز، به پاکستان و هند صادر خواهد شد.
 
سهم افغانستان از این صادرات، به 14 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.  
 
/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *