از به جریان افتادن کارخانه ورشکسته فولاد تا بازگشت به کار ۵۰۰ کارگر شرکت دیار خودرو

۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰:۲۵
کد خبر: ۸۰۴۵۷۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون قضایی دادستان کل کشور، گفت: با تلاش های دستگاه قضا کارخانه ورشکسته فولاد و شرکت ماشین سازی دیار خودرو گلپایگان دوباره آغاز به کار کرد.

_ سعید عمرانی با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در راستای به جریان افتادن خط تولید یک کارخانه ورشکسته فولاد گفت: مسئله ورشکستگی یک کارخانه فولاد و بیکاری کارگران در این کارخانه به یک سال و نیم گذشته مربوط می‌شود و ما پیرو اطلاع از این مسئله به سرعت بازدیدی از این مجموعه داشتیم.

وی با بیان اینکه این کارخانه در جاده کرج استقرار دارد گفت: متاسفانه این کارخانه به یک مخروبه تبدیل شده بود و ما در ادامه مدیر این کارخانه و سایر مسئولین را دعوت به جلسه ای کردیم تا پیرو تعاملات صورت گرفته خط تولید این کارخانجات مجدداً فعال شود.

معاون دادستان قضایی کل کشور تاکید کرد: در نهایت و پیرو اقدامات صورت گرفته این کارخانجات به صورت اجاره مجدداً به صاحبان قبلی‌اش بازگردانده شد.

عمرانی بیان کرد: در ادامه این کارخانه، خط تولید لوله مفتولی را به جریان انداخت و ما در این بخش هم بازدیدی از این کارخانه داشتیم.

وی با بیان اینکه این کارخانه مشکلات عدیده ای با بانک‌ها داشت، اظهارکرد: هنوز هم اقدامات و جلسات مسئولین قضایی در این بخش ادامه دارد، با این حال پیشرفت ها در این بخش هر روز روند بهتری پیدا کرده و در حال حاضر خط تولید لوله مفتول این کارخانه راه اندازی شده است.

معاون قضایی دادستان کل کشور تاکید کرد: به واقع اقدامات و پیگیری‌های دستگاه قضا از صفر تا صد باعث شد تا شاهد به جریان افتادن چرخ تولید در این کارخانه باشیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: اقدامات در راستای احیای این کارخانجات به نحوی بوده که امروز می‌توانیم بگوییم، مرده ای ، زنده شده است.

عمرانی در ادامه با اشاره به رفع مشکلات ماشین سازی دیار خودرو گلپایگان از سوی قوه قضاییه و افتتاح مجدد آن گفت: دیار خودرو از جمله شرکت‌هایی بود که پیرو فشارهای ناشی از تحریم ها دچار مشکلات عدیده‌ای شده و قطعات لازم برای فعالیت خود را در اوج تحریم ها دریافت نکرد این در حالی است که ۵۰۰ کارگر نیز در این شرکت فعال بودند.

معاون قضایی دادستان کل کشور اظهار کرد: این شرکت به دلیل مشکلات مذکور بین سال‌های ۹۵ تا ۹۶ تعدیل شد تا اینکه قوه قضاییه از اواخر سال ۹۸ به این موضوع ورود کرد و بازدیدهایی از این مجموعه انجام داد.

عمرانی بیان کرد: ما پیرو به جریان افتادن این شرکت اقدامات مفصلی را مدنظر قرار دادیم؛ در این بخش ما با بانکها جلسات متعددی برگزار کردیم و همچنین بخشی از بدهی این شرکت به صورت سهام واگذار شد تا اینکه در اواخر سال ۹۹ این شرکت با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد، البته در آن زمان هم این شرکت شکایت‌های عدیده‌ای داشت.

معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: دستگاه قضا در راستای حمایت از تولید یک به یک این گره ها را باز کرد.

عمرانی تاکید کرد: الحمدالله امروز می توانیم بگوییم ۹۰ درصد فعالیت های این شرکت روی روال افتاده و رو به بهتر شدن است.

معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: دستگاه قضا پرونده‌های زیادی در این بخش مورد بررسی قرار داده و همواره پیگیر مشکلات آنهاست با این حال خوشبختانه در حال حاضر ۵۰۰ کارگر در شرکت مذکور مشغول به فعالیت شده اند.

وی با بیان اینکه ما مشکلات دیار خودرو را مرحله‌به‌مرحله برطرف کردیم،گفت: مشکلات دیار خودرو آنقدر زیاد بود که ما یک زونکن برای آن در نظر گرفتیم و حداقل ۲۰ الی ۲۵ جلسه با مقامات مختلف داشتیم تا این مقامات با حضور در دادستانی پای کار رفع مشکلات بیایند و نهایتا راه حلی برای آن پیدا کنیم.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *