اجرای حکم ۳ سوداگر مرگ پس از طی کامل مراحل قانونی/ محکومین دارای سوابق حمل مواد مخدر بودند

12:58 - 28 اسفند 1400
کد خبر: ۸۰۴۱۳۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: احکام ۳ سوداگر مواد مخدر در شیراز پس از طی شدن کامل مراحل قضایی و رسیدگی به درخواست عفو و تخفیف مجازات آنان صورت گرفته است.
- قاسم عسکری فر با اشاره به اجرای حکم ۳ سوداگر مواد مخدر گفت: اجرای این احکام پس از طی شدن کامل کلیه تشریفات قانونی انجام شده است و درخواست عفو آنان به لحاظ میزان و نوع مواد مخدر و سوابق آنان در قاچاق مواد مخدر از سوی کمیسیون عفو رد شده بود.
 
معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه محکومان مورد اشاره مقادیر زیادی از انواع مواد مخدر حمل و نگهداری کرده و به مجازات قانونی اعدام محکوم شده بودند بیان کرد: این محکومان دارای سوابق حمل و نگهداری مواد مخدر در سال‌های ۱۳۷۸، ۱۳۹۰ و ۱۳۹۶ بوده و همین امر یکی از عوامل مشدده در اعمال مجازات از سوی قانونگذار و دلیل رد درخواست عفو و تخفیف مجازات آنان است.
 
پیش از این و پس از کشف محموله‌های متعدد مواد مخدر در استان فارس رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر مبازره قاطع دستگاه قضایی با قاچاقچیان مواد مخدر از برخورد شدید، قاطع و قانونی با سوداگران مرگ خبر داده بود.
 
گفتنی است استان فارس به لحاظ همجواری با استان‌های مرزی یکی از مسیر‌های اصلی ترانزیت مواد مخدر است که سال گذشته با هوشیاری پلیس مواد مخدر استان و همچنین نهاد‌های امنیتی ده‌ها باند بزرگ داخلی و بین المللی حمل و توزیع مواد مخدر در استان فارس منهدم شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *